Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nothing Phone zažil v Indii ostudnou premiéru: poprask způsobil tamní youtuber

Jakub Fišer 15.07.2022

Společnost Nothing po letech čekání konečně uvedla svůj první smartphone – Phone (1). Očekávaní jsou velká, premiéra přesto nedopadla dobře. Telefonů je žalostně málo, nedostalo se dokonce ani na některé novináře.

Nothing Phone (1), telefon spadající do kategorie vyšší-střední třídy, respektive “skoro-vlajkových lodí” s velmi odvážným světelným designem, byl konečně představen. Zájem je veliký, a to hlavně mezi novináři, kteří si chtějí na novinku sáhnout jako první a přinést svým fanouškům první dojmy. To má ale háček.

Nejapný vtip na Nothing Phone

Po celém světě panuje těžký nedostatek těchto přístrojů a to takový, že se hned nedostalo ani na všechny novináře. Konkrétně v Indii, kde si Nothing slibuje solidní odbyt, zůstali na ocet i skutečně velcí novináři a youtubeři, jako například Prasadtechintelugu s takřka 3 miliony odběratelů.

Ten se tedy rozhodl to výrobci hned vrátit. Na video si přichystal falešnou černou krabici imitující balení telefonu s nápisem Nothing (příhodné, “nothing” totiž v angličtině znamená “nic”), ve které neměl nic. Pouze lísteček se sdělením, že “toto zařízení není určeno pro obyvatele jižní Indie”. Prasad tím chtěl vyjádřit údiv nad skutečností, že firma nemá v den představení telefonu připraveno dostatečné množství testovacích vzorků pro novináře, blogery a youtubery.

 

| Zdroj: Nothing, YouTube kanál

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Manu Sharma, šéf indické pobočky Nothing, jasně vzkázal, že zápůjčky míří za testery postupně, ale dostane se na každého. K reálnému problému – akutnímu nedostatku telefonů – se však víc nevyjádřil. Prasad následně satirické video ze svého kanálu smazal. A že má s dodávkami Nothing problém, můžeme potvrdit i my v České republice, kam testovací modely také stále nedorazily.

Lákavý telefon za 12 tisíc

Nothing Phone (1) ale určitě má co nabídnout. Zájemci dostanou 6,55″ OLED displej s rozlišením Full HD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz, dále nejnovější Android 12, výkonný čipset Snapdragon 778G+ s podporou 5G, až 12 GB RAM, až 256 GB uživatelské úložné paměti, 4500mAh baterii s 33W nabíjením (a 15W bezdrátovým), anebo duální fotoaparát s rozlišením 50 + 50 Mpx, jedná se o hlavní snímač s OIS a širokoúhlý se záběrem 114°. Cena tohoto kousku začíná na 11 999 Kč včetně daně.

Zdroj: Tisková zpráva Nothing, Prasadtechintelugu, Indian Express


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud