Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová aktualizace WhatsAppu: přidaná funkce vás zachrání před trapnými situacemi

Jiří Palyza 22.12.2022

Díky pravidelným aktualizacím oblíbený komunikátor neustále vylepšuje své uživatelské prostředí. Tentokrát jej vývojáři rozšířili o funkci, která umožňuje vrátit zpět chybné smazání.

Kapitoly článku

Oblíbená funkce "Smazat u mě" uživateli umožňuje z jeho telefonu odstranit zprávy, které odeslal nebo přijal prostřednictvím komunikátoru. To nijak neovlivňuje chat příjemců. Tam se zprávy budou zobrazovat i nadále.

Tato funkce je velmi praktická, protože může zajistit vetší přehlednost a lepší orientaci v delších komunikačních vláknech. Co když ale zprávu omylem vymažete nebo ji ještě budete potřebovat? Podle informací Willa Catharta, šéfa WhatsAppu, zveřejněných na Twitteru, komunikátor zavádí možnost obnovit smazané zprávy.

Nová funkce pro WhatsApp: opětovné obnovení smazaných zpráv

undo

| Zdroj: Twitter/WhatsApp (@WhatsApp)

Díky nové funkci bude možné omylem smazanou zprávu znovu obnovit. Novinka by měla být k dispozici ve verzích komunikátoru pro obě hlavní mobilní platformy Android a iOS, a také pro desktopovou verzi. Poté, co byla nová funkce nejprve spuštěna v beta verzi, nyní vývojáři zahájili její postupné uvolňování pro všechny uživatele.

Pokud jste smazali zprávu prostřednictvím nabídky a zvolené možnosti "Smazat u mě", vedle smazané zprávy se po aktualizaci zobrazí tlačítko "Obnovit". To umožní smazanou zprávu vrátit zpět.

Tato funkce může uživatele zachránit v situacích, kdy omylem smažou některou ze zpráv pouze u sebe, zatímco ji chtěli smazat u všech. Doposud totiž platilo, že dříve takové zprávy už nebylo možné odstranit pro všechny účastníky. S novou funkcí už to není problém.

Zdroj: Twitter/Will Cathcart


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud