Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová amatérská zrcadlovka Canon EOS 1200D s průvodcem

Pavel Trousil 12.02.2014

Značka Canon uvádí novou digitální zrcadlovku pro začínající fotografy, model EOS 1200D. Model byl navržen pro uživatele, kteří dosud nemají zkušenosti se světem digitálních zrcadlovek. Novinka je prvním modelem značky Canon dodávaným s aplikací EOS průvodce.

eos-1200d-nahled

Software Canon EOS průvodce je určený pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android je k dispozici ke stažení v obchodu s aplikacemi Canon. Canon EOS průvodce nabízí užitečné tipy a návody, které usnadňují seznámení s možnostmi digitální zrcadlovky a díky nimž vytěžíte z fotoaparátu maximum.

Nápověda v podobě nové aplikace EOS průvodce a přehledná příručka pro začínající uživatele vás seznámí s rozložením jednotlivých ovládacích prvků a s funkcemi zrcadlovky EOS 1200D. Aplikace nabízí řadu odborných tutoriálů a praktických cvičení ve stylu krok-za-krokem. Ve výukových materiálech ze sekce ‘Inspire’ se dozvíte vše důležité o fotografování nejrůznějších objektů, osvojíte si fotografické techniky a znalosti o světelnosti a perspektivě. Součástí aplikace je také průvodce, který vám poskytne užitečné rady a tipy, např. pro správnou kompozici při focení skupinek nebo krajiny, a díky němuž si poradíte s řadou běžných potíží, jako jsou rozmazané či přeexponované snímky.

eos-1200d-23-1

Na kvalitě snímků se podílí snímač APS-C CMOS s 18 milióny pixelů a obrazový procesor DIGIC 4. Systém automatického zaostřování s devíti body rovnoměrně rozloženými přes celý rámeček zajišťuje, že je scéna zachycena ostře. S rychlým souvislým fotografováním můžete snadno pořizovat série fotek, a to s frekvencí až 3 snímky za sekundu.

eos-1200d-26

Nový model digitální zrcadlovky si poradí i s filmovým záznamem. EOS 1200D zvládá nahrávání filmů v kvalitě Full HD (1080p). Plnou kontrolu máte nejen nad řízením expozice a zaostřováním, ale také nad úrovněmi zvuku. Využít můžete i režim Video Snapshot, který vytváří sérii krátkých klipů a automaticky je spojuje do souhrnného filmu.

Stisk tlačítka vám stačí na to, abyste jakýkoliv z vašich snímků obohatili o efekt, a to díky řadě kreativních filtrů, jako je efekt miniatury, rybího oka nebo efekt levného fotoaparátu. Tyto kreativní filtry můžete použít jak před, tak i po pořízení snímku. Úpravy atmosféry můžete provádět okamžitě, anebo zpětně využít zcela odlišného pohledu na vaše snímky.

Práci s fotoaparátem ulehčí LCD displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce), například při focení v režimu živého náhledu. Ostrý displej s rozlišením 460 000 bodů vám umožní prohlédnout si fotografie a filmy bezprostředně po jejich pořízení.

eos-1200d-10


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud