Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová funkce v Androidu: nikdo už nebude moci šmírovat vaše zprávy

Jakub Fišer 26.04.2024
Zdroj: Adrien / Unsplash

Objevila se informace o další nové funkci, která se má ukázat v aktualizaci na Android 15. Využijete ji zejména v případě, že často provádíte přes svůj telefon videohovory a sdílíte s někým svou obrazovku. Nová funkce vám v tomto režimu zablokuje notifikace, aby nikdo nemohl číst vaše zprávy.

Kapitoly článku

Android 15: ochrana před nenechavým zrakem

Je to možná s podivem, ale neexistuje automatická možnost, jak si zablokovat zobrazování příchozích notifikací během sdílení obrazovky v rámci videohovoru. Zpráva serveru Android Police obsahuje odkazy na „ochranu citlivého obsahu“ pro sdílení obrazovky v nejnovější beta verzi systému Android 15.

Již název napovídá, co by tato funkce mohla nabízet: ochranu před nechtěným zveřejněním soukromých zpráv nebo oznámení během sdílení obrazovky. Funkce zatím nebyla do operačního systému implementována, ale nalezené indicie nám umožňují vyvodit závěry o tom, jak by mohla fungovat.

Plánovaná funkce by zahrnovala nové rozhraní API, které by umožňovalo správu sady nástrojů uživatelského rozhraní. Přesné využití rozhraní API zatím není známo, očekává se však, že by mohlo sloužit ke skrytí určitých prvků nebo oblastí obrazovky tak, aby nebyly během sdílení obrazovky viditelné.

Mohlo by vás zajímat

Další novinky

Jak bude skrývání obsahu vypadat v praxi však netušíme. Aktuálně byla novinka odchycena v beta verzi 1.1 systému Android 15. Dočkají se tak pouze uživatelé, kteří budou moci později tohoto roku aktualizovat na Android 15.

Kromě výše uvedené bezpečnostní funkce dorazí do Androidu 15 také například funkce zjednodušeného režimu pro seniory či zrakově postižené. Toto upravené rozhraní sice nabízí celá řada grafických nadstaveb rozličných výrobců, čistý Android přítomný na telefonech Google Pixel nebo Motorola však ne.

Zdroj: Android Police


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud