Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová generace odolných notebooků Toughbook

redakce 29.06.2012

Společnost Panasonic představila novou generaci svého nejodolnějšího notebooku - model Toughbook CF-31 mk3 a novou verzi středně odolného notebooku - Toughbook CF-53 mk2. Oproti starší generaci nabízí vyšší výkon a delší výdrž na baterii.

Kapitoly článku

Plně odolný notebook Toughbook CF-31 mk3 je k dispozici ve dvou variantách (Standard a Performance) a ve srovnání s předchozím modelem mk2 nabízí vyšší výkon, prodloužení výdrže baterií a řadu dalších funkčních vylepšení včetně rozšířené konektivity.

Nový model byl navržen tak, aby umožnil přístup k aplikacím a datům i v těch nejnáročnějších prostředích a představuje odolné zařízení pro mnoho různých oblastí včetně záchranných služeb, stavebnictví, sektoru obrany a bezpečnosti.

Notebook je vybaven třetí generací procesoru Intel Core i5-3360M vPro s taktem 2,8 GHz. Model CF-31 mk3 Performance je vybaven grafickou kartou AMD Radeon HD 7750M a podporuje úsporu energie na cestách přepínáním mezi zvýšeným a standardním grafickým výkonem zajišťovaným grafikou Intel HD 4000. Model Standard využívá procesor Intel® Core i5-3320M vPro (takt 2,6 GHz, maximálně 3,3 GHz) a grafickou kartu Intel HD 4000.

Kapacita pevného disku byla oproti předchozí verzi CF-31 mk2 zvětšena z 320 GB na 500 GB, volitelně je k dispozici SSD disk o kapacitě 128 GB nebo 256 GB. Pro pracovníky v terénu je zásadní čitelnost displeje v jasném slunečním světle. Model CF 31 mk3 využívá kruhovou polarizační technologii, díky které patří 13,1“ XGA dotykový displej se svítivostí 1 200 cd/m2 a velmi nízkým reflexním poměrem mezi nejlepší ve své kategorii.  K dispozici standardní rozhraní v podobě 4 portů USB (1 x USB 3.0, 3 x USB 2.0), HDMI portu, sériového portu a volitelně čtečky čipových karet, čtečky otisku prstů, GPS a webové kamery.

Ve srovnání s předchozím modelem CF-31 mk2 bylo dosaženo nižší energetické náročnosti a prodloužení provozu na baterie o jednu hodinu. Bez nabíjení tak může být CF-31 mk3 vybavený operačním systémem Windows 7 v provozu až 14,5 hodiny. V případě varianty Standard mohou uživatelé připojit prostřednictvím multimediálního slotu druhou baterii. Díky této možnosti lze snadno a rychle za provozu vyměnit hlavní baterii, a počítač tak může být v provozu celý den (až 21 hodin).

 

Odolnost

S oboustranným pláštěm ze slitiny hořčíků a s ochranou proti poškrábání zůstává CF-31 mk3 aktuálně nejodolnějším počítačem Toughbook. Je testován na odolnost vůči pádům dle armádního standardu MIL-STD a nabízí ochranu vůči vodě, prachu, vibracím a teplotním extrémům. Model CF-31 mk3 tedy splňuje podmínky pro působivé hodnocení kategorie ochrany IP65 a MIL STD 810G. S HDD tlumením a plně odolným pouzdrem je u CF-31 optimalizována ochrana vůči pádům a teplotním přehřátím pevného disku. Díky této ochraně a flexibilnímu těsnění založenému na pěnovém obalu může být CF-31 využíván i v těch nejtěžších podmínkách.

 

Nový Panasonic Toughbook CF-53 mk2

Středně odolný notebook Toughbook CF-53 nabízí mobilním uživatelům vyšší výpočetní výkon a flexibilitu, o jednu hodinu byla prodloužena doba provozu na baterii. Notebook je vhodný pro lehkou terénní práci a pro uživatele kteří potřebují mobilní zařízení nabízející výkon, celodenní výdrž baterie a schopnost absorbovat nárazy a polití, které klasické notebooky zničí.

Panasonic Toughbook CF-53 mk2 je vybaven třetí generaci procesoru Intel Core i5-3320 vPro taktovaným na 2,6 GHz (maximálně až 3,3 GHz). Kapacita pevného disku byla oproti předchozí verzi CF-53 mk1 zvětšena z 320 GB na 500 GB, volitelně je k dispozici SSD disk o kapacitě 128 GB, 256 GB nebo 512 GB.

Bez nabíjení tak může být CF 53 mk2 vybavený operačním systémem Windows 7 v provozu až 11 hodin. K dispozici je také 9článková baterie s kapacitou 87 Wh umožňující provoz po celý den bez nabíjení. Model Toughbook CF-53 bude nabízen ve dvou provedeních – s dotykovým displejem a pro automobilový průmysl.

Oba modely budou dostupné od července 2012 za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu začínající na 1 544 EUR (bez DPH) v případě modelu CF-53 mk2 a za cenu začínající na 3 699 EUR (bez DPH) v případě modelu CF-31 mk3 Standard.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud