Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová generace přenosných a stolních disků

redakce 22.06.2010

Součástí nové řady osobních úložných zařízení eGo firmy Iomega je menší model Compact, přenosné a stolní modely eGo s rozhraním SuperSpeed USB 3.0 a nové vysokokapacitní přenosné a stolní pevné disky pro počítače Mac. Se všemi modely je dodávána softwarová sada Iomega Protection Suite.

Kapitoly článku

Společnost Iomega oznámila dostupnost nové generace jednodiskových přenosných a stolních pevných disků Iomega eGo, včetně nového menšího modelu Compact s kapacitou až 1 TB, nových přenosných a stolních modelů s rozhraním SuperSpeed USB 3.0 a edice vysokokapacitních přenosných a stolních pevných disků pro počítače Mac s rozhraním FireWire 800 a kapacitou až 2 TB.
Se všemi novými disky eGo společnosti Iomega je dodávána sada Iomega Protection Suite, což je portfolio zálohovacího a antivirového softwaru, jež pomáhá uživatelům chránit jejich fotografie, videa, hudbu a další soubory.

Nové přenosné pevné disky Iomega eGo

Společnost Iomega nyní nabízí přenosné pevné disky eGo s rozhraním USB ve dvou různých verzích: nové přenosné pevné disky eGo napájené přes rozhraní SuperSpeed USB 3.0 a kapacitou 500 GB a nové přenosné pevné disky Iomega eGo edice Compact Edition s rozhraním USB 2.0 a třemi variantami kapacity.
Nový přenosný pevný disk Iomega eGo s rozhraním SuperSpeed USB 3.0 v uhlově šedé barvě (Charcoal Gray) poskytuje až 10krát vyšší přenosové rychlosti v porovnání s modely s rozhraním USB 2.0. Společnost Iomega také nabízí samostatně prodávané adaptéry pro rozhraní USB 3.0, po jejichž instalaci do přenosného nebo stolního počítače s rozhraním USB 2.0 je možné využít nativní přenosové rychlosti rozhraní USB 3.0 až 5 gigabitů za sekundu.
Nový přenosný pevný disk Iomega eGo Compact Edition s rozhraním USB 2.0 se může pochlubit krytem s menšími rozměry než u předchozí generace přenosných disků eGo, což z něj podle výrobce činí jeden z nejmenších 2,5palcových přenosných disků. Nabízen je s krytem v barvě rubínově červená (Ruby Red), půlnoční modř (Midnight Blue) nebo stříbrná (Silver) a kapacitou 320 GB, 500 GB nebo 1 TB.
Společnost Iomega také oznámila uvedení nového přenosného pevného disku Iomega eGo BlackBelt Mac Edition s kapacitou 1 TB, který je vybaven dvěma porty FireWire 800 a jedním portem USB 2.0. převyšuje průměrnou hodnotu v oboru!

Nové stolní pevné disky Iomega eGo

Společnost Iomega nyní nabízí dva nové stolní pevné disky eGo pro uživatele požadující dostatek úložné kapacity, různá rozhraní a také to, aby se disk dobře vyjímal na stole doma i v práci.
Nový stolní pevný disk Iomega eGo s rozhraním USB 3.0 využívá rozhraní SuperSpeed USB 3.0. Společnost Iomega samostatně prodává adaptér PCI Express pro rozhraní USB 3.0 pro počítače vybavené pouze porty rozhraní USB 2.0. Stolní pevný disk eGo společnosti Iomega s rozhraním USB 3.0 je dodáván v uhlově šedé barvě (Charcoal Gray) v kapacitách 1 TB nebo 2 TB a jeho napájení zajišťuje napájecí adaptér splňující požadavky standardu ENERGY STAR.
Novinkou je také stolní pevný disk Iomega eGo Mac Edition, 3,5palcový pevný disk se stříbrným krytem, v jehož výbavě jsou dva rychlé porty rozhraní FireWire 800, jeden port rozhraní USB 2.0 a tři kabely: kabel pro rozhraní USB 2.0, kabel pro rozhraní FireWire 800 a kabel pro převod z rozhraní FireWire 400 na rozhraní FireWire 800. Nový stolní disk eGo Mac Edition je zformátován s použitím systému souborů HFS+ a je nabízen v kapacitách 1 TB nebo 2 TB.

Cena a dostupnost

Nové přenosné a stolní pevné disky Iomega eGo jsou už dostupné. Nový přenosný pevný disk Iomega eGo SuperSpeed USB 3.0 s kapacitou 500 GB je nabízen za cenu 109,90 €. Cena nového přenosného pevného disku Iomega eGo Compact Edition USB 2.0 je 51,00 € pro model s kapacitou 320 GB; 63,50 € pro model s kapacitou 500 GB a 114,50 € pro model s kapacitou 1 TB. Nový stolní pevný disk Iomega eGo USB 3.0 je k dispozici za cenu 199,90 € u modelu s kapacitou 2 TB. Nový stolní pevný disk Iomega eGo Mac Edition je možné koupit za cenu 259,90 € pro model s kapacitou 2 TB. Cena nového přenosného pevného disku Iomega eGo BlackBelt Mac Edition s kapacitou 1 TB, který by měl být v červnu k dispozici v maloobchodních prodejnách společnosti Apple, je 199,00 €.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud