Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová řada přenosných USB dobíjecích zdrojů Sony

Pavel Trousil 03.11.2014

Firma Sony představila novou řadu USB dobíjecích zdrojů, které slouží k nabíjení smartphonů, tabletů a dalších mobilních zařízení. Všechny tři nové modely s různými kapacitami a barevným provedením se dodávají přednabité na 80 % kapacity.

 

Asi každý se setkal s tím, že baterie jeho telefonu, tabletu, hudebního přehrávače, nebo navigace došla zrovna ve chvíli, kdy to nejméně potřeboval. Pro dobíjení na cestách jsou už nějaký čas k dispozici USB dobíjecí zdroje – power banky. Společnost Sony má ve výrobě baterií všeho druhu dlouhodobou historii a zaujímá i na trhu s USB zdroji, především z pohledu inovací a technologií, jednu z předních pozic.

Pro podzimní trh značka Sony rozšířila svoji nabídku současných přenosných USB dobíjecích zdrojů o tři nové modely. Na výběr je několik různých kapacit a barevných variant. Všechny tři nové modely se dodávají přednabité na 80 % kapacity, takže je lze použít ihned po vybalení. Baterie jsou vybaveny 1,5A USB výstupem, takže nabíjení přístrojů je dostatečně rychlé. Na energetické články baterií Sony použilo svou technologii Sony’s Hybrid-Gel, která podle výrobce zaručuje energetickou stálost článků a garantuje, že i po tisíci nabití baterie ztratí max. 10 % své kapacity.

cp-v5-g-xperia-z2-140701-nahled

USB dobíjecí zdroj CP-V5 s hmotností 145 g se může pochlubit 5000 mAh Li-ion baterií, která stačí na dvě plná dobití chytrého telefonu (v závislosti na kapacitě baterie). LED diody oznamují zbývající kapacitu nabíjecího zdroje a informují o stavu baterie. Model CP-V5 se bude nabízet v černé, bílé, modré a zelené barvě. Má speciální povrchovou úpravu proti poškrábání. Cena CP-V5 je 965 Kč.

cp-v10b-nahled

Dobíjecí zdroj Sony CP-V10 s rozměry pouhých 72,0 mm x 127,0 mm x 17,5 mm a hmotností 245 g nabízí kapacitu 10000 mAh, což je zásoba energie dostačující až na čtyři dobití telefonu nebo jedno a půl nabití tabletu či na několikanásobné dobití jiných přenosných zařízení – např. digitálních fotoaparátů.  I tento dobíjecí zdroj má speciální povrchovou úpravu proti poškrábání. Jeho černá barva je chráněna proti opotřebení při každodenním používání. Navíc má přepínač, který zabraňuje náhodnému a nechtěnému vybití. Čtyři LED diody hlásí stav nabití. Cena Sony CP-V10 je 1 790 Kč.

cp-v3-mix-2-1784-nahled

Inovovaný CP-V3 je nejmenší model v nové nabídce a disponuje Li-ion baterií o kapacitě 3000 mAh. Jeho malé rozměry 38,8×99×19 mm z něho dělají ideálního společníka na cesty. Nabízí způsob, jak si plně dobít váš chytrý telefon, fotoaparát či chytré hodinky. Model CP-V3A se bude nabízet v bílé, modré a fialové barvě. Cena CP-V3 je 749 Kč.

Všechny přenosné dobíjecí zdroje je možné objednat již nyní na www.sony.cz nebo zakoupit u prodejců Sony. CP-V3 & CP-V5 jsou v evropské distribuci od října 2014.  


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud