Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová řada síťových kamer s rozlišením Full HD

Pavel Trousil 23.09.2014

Canon uvedl na trh osm nových síťových kamer s rozlišením Full HD a 1,3 megapixelu. Nové modely v sobě spojují hardwarová vylepšení, například zvýšenou přesnost, odolnost PTRZ kamer, s pokročilými možnostmi ovládání, nejnovějšími analytickými vlastnostmi a také s podporou současného přenosu ve dvou různých formátech.

Kapitoly článku

vbh43b-14-nahled

Hlavní charakteristikou nové série H je rozlišení Full HD. Aktuálně do ní patří PTZ kamera VB-H43, kopulová kamera VB-H630VE odolná proti mechanickému poškození, pevná kopulová kamera VB-H630D a pevná skříňová kamera VB-H730F. Modely série M se mohou pochlubit rozlišením 1,3 megapixelu. Mezi ně patří PTZ kamera VB-M42, kopulová kamera VB M620VE odolná proti mechanickému poškození, pevná kopulová kamera VB-M620D a pevná skříňová kamera VB-M720F. Nové síťové kamery Canon byly navrženy tak, aby dosáhly rovnováhy mezi výkonem při špatných světelných podmínkách, úhlem záběru, vysokým rozlišením a snadným použitím.

Jde o následující modely:

  • Kamery VB-H43 (rozlišení Full HD) a VB-M42 (rozlišení 1,3 megapixelu) umožňují otáčení, naklánění i zoom a mohou se pochlubit 20násobným optickým zoomem, 12násobným digitálním zoomem a širokým zorným úhlem 60,4 °. Součástí obou modelů jsou nová ložiska a vestavěný teplotní senzor. Kamery jsou tak odolnější a zaostřování je vždy velmi přesné. Nový režim Relative Speed automaticky upravuje rychlost otáčení i naklánění podle aktuálního zoomu, a uživatelé tak mají k dispozici přesnější ovládání a citlivější sledování objektů, které jsou v zorném poli kamery.
  • Modely VB-H630VE (rozlišení Full HD) a VB-M620VE (rozlišení 1,3 megapixelu) se mohou pochlubit kopulovým krytem, který je odolný proti mechanickému poškození, i splněním podmínek odolnosti vůči prachu a vodě dle kategorie krytí IP66. Obě kamery nabízí ultra širokoúhlý záběr (111,0 °) a trojnásobný optický, respektive čtyřnásobný digitální zoom. Pokročilé funkce pro otáčení i naklánění kamery, otáčení obrazu a zoom (PTRZ) usnadňují počáteční nastavení a zjednodušují tak například práci systémovým integrátorům. Díky vylepšené podpoře PTRZ jsou nové kamery po instalaci mnohem odolnější vůči nepříznivým podmínkám, a to dokonce více, než kdykoli předtím.
  • Pevné kopulové kamery VB-H630D (rozlišení Full HD) a VB-M620D (rozlišení 1,3 megapixelu) nabízí stejně jako předchozí dva modely ultra širokoúhlý záběr (111,0 °) a trojnásobný optický/čtyřnásobný digitální zoom. Navíc se mohou pochlubit i stejnými možnostmi PTRZ. Díky těmto vlastnostem přináší modely VB-H630D i VB M620D větší flexibilitu při sledování ve vnitřních prostorách.
  • Univerzální skříňové kamery VB-H730F (rozlišení Full HD) a VB-M720F (rozlišení 1,3 megapixelu) nabízí v této řadě nejširší úhel záběru – 112,6 °. Mezi další vlastnosti těchto modelů patří opět trojnásobný optický a čtyřnásobný digitální zoom, vynikající kvalita obrazu a vynikající výsledky i za špatných světlených podmínek.

Kamery série H i M nabízí sledování ve vysoké kvalitě s detailními snímky a až patnácti inteligentními analytickými funkcemi. Vestavěná analýza obsahu videa umožňuje detekci pohybu, detekci opuštěných i odstraněných objektů, detekci neoprávněné manipulace s kamerou i detekci průchodu a hlasitosti. Modely obou sérií navíc disponují funkcí Auto Smart Shade Control, která automaticky nastavuje parametry pro dosažení nejlepší expozice. Tato vlastnost zajišťuje vysokou kvalitu záznamu i přesnost detekce, a to i za špatných světelných podmínek.

Díky dvojici procesorů, obrazovému DIGIC DV III a síťovému DIGIC NET II, je práce s obrazem – od zachycení přes zpracování a kódování až po přenos – naprosto bezproblémová. Kamery navíc obsahují i odnímatelný filtr blokování infračerveného světla, a jsou tak vhodné pro jak pro denní, tak pro noční provoz.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud