Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová řada televizorů Toshiba s technologií CEVO

Pavel Trousil 02.04.2014

Společnost Toshiba oznamila uvedení nové řady televizorů L74. Nové Full HD 3D televizory nabízí podle výrobce vyšší kvalitu zvuku i obrazu a inteligenci pokročilých služeb Smart TV Cloud.

Kapitoly článku

55l7400-front-2-nahled

Televizory L74 mají nadčasový design a podle výrobce byly navrženy tak, aby uspokojily sluch i zrak diváka. Jejich srdcem je procesor Dual-Core Engine. K dispozici jsou ve třech různých úhlopříčkách obrazovky až do 140 cm (55").

Displej, který využívá tenkých Direct LED, ožívá díky enginu CEVO Picture od Toshiby. Řada L74 má ostřejší a výraznější obraz s až o 75 % vyšším jasem oproti předchozím modelům, a to díky novému systému podsvícení v kombinaci s procesorem s novou technologií obnovy obrazu. Díky procesoru CEVO s novou technologií obnovy obrazu je televizor schopen přijmout vysílané komprimované snímky a dostane je zpět do jejich zamýšleného stavu tím, že obnoví informaci o barvě a jasu, která se obvykle ztratí během záznamu.

S použitím nového čipu CEVO Audio byla zlepšena také kvalita zvuku. Zvýšil se rozsah hlubších tónů od 150 do 100 Hz a výsledkem je bohatší a rozsáhlejší zvukové spektrum. K intenzivnímu zvuku přispěla také nová konstrukce reproduktorů. S technologií separace zvuku, která dokáže oddělit šum na pozadí od dialogu, uslyší uživatelé to, co chtějí opravdu poslouchat. Pokud uživatel sleduje živě fotbalový zápas a chce být více ponořen do akce, může vypnout komentář. Nebo naopak může v dramatu či filmu zvýšit hlasitost dialogů a snížit úroveň zvuků na pozadí.

Namísto doporučování na základě sledovanosti navrhne nová televizní služba MediaGuide Replay od Toshiby uživateli ke sledování pořady podle toho, jaké sledoval a nahrával v minulosti. Tento obsah a ten, který je považován za podobný, se pak automaticky nahrává podle jednotlivých osobnostních profilů. Jednotliví rodinní příslušníci se tak mohou přihlásit ke svému vlastnímu osobnímu zábavnímu kanálu. Díky tomu jim již nikdy neunikne oblíbený film nebo epizoda seriálu.

Funkce PVR (Personal Video Recording)  umožňuje snadný přístup k funkcím, jako je nahrávání jedním dotykem, Timeshift, nahrávání podle EPG nebo doporučené pořady. Díky integrované službě Twitter mohou uživatelé sledovat aktuální témata a trendy na televizoru v reálném čase. Televizory řady L74 nabízejí i aplikace s populárními poskytovateli obsahu a služeb, jako například YouTube a nejrůznější hudební, zpravodajské a zábavní služby.

Televizory L74 nabízejí více možností připojení. Více portů HDMI umožňuje připojení notebooku, herní konzole, Blu-ray přehrávače nebo set-top boxu. S využitím USB portů máte možnost přehrávat obsah přímo z úložného zařízení. Řada L74 umožňuje také přehrávání multimédií z domácí sítě. Díky tomu můžete sledovat filmy a jiná média z libovolného počítače připojeného k domácí síti. S vestavěnou technologií Intel WiDi pro bezdrátový přenos obrazu máte možnost posílat bezdrátově obraz na televizi z libovolného kompatibilního notebooku.

55l7400-right-2-1-nahled

Řada televizorů Toshiba L74:

 • Rozlišení: Full HD, 1 920 × 1080 bodů, tenké Direct LED, pasivní 3D technologie
 • Technologie AMR+ 1500 (Active Motion & Resolution)
 • Služba Smart TV Cloud s internetovým prohlížečem a funkcemi MediaGuide Replay a Personal Video Recording 
 • Možnosti připojení: 4× HDMI (včetně 1× HDMI s podporou MHL), 2× USB, počítačový vstup, zabudovaná Wi-Fi, HDMI-CEC, Intel WiDi, technologie Wireless Display 
 • Zvuk: CEVO Audio s technologií separace zvuku, funkce DTS Premium Sound, DTS Express 5.1 a Dolby Digital Plus, dva 15W reproduktory
 • Procesor Dual-Core Engine
 • Funkce Resolution+
 • Toshiba AppsConnect
 • Přehrávání multimédií z USB / HDD / domácí sítě
 • Design: matně černá barva, úzký černý rámeček a pískovaný stříbrný kovový stojan
 • Úhlopříčky obrazu: 140 cm (55"), 120 cm (47") a 107 cm (42")
 • Tunery: DVB-T, DVB-T2, DVB-C, DVB-S, DVB-S2, HbbTV, analogový

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud