Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nová zrcadlovka s Full HD videem a výklopným displejem

redakce 30.08.2010

Společnost Canon představila nejnovější přírůstek do řady digitálních zrcadlovek EOS (DSLR) – nový model EOS 60D. Zrcadlovka EOS 60D, která nahradí předchozí model EOS 50D, nabízí vysoký výkon, širokou škálu funkcí, výklopný LCD displej a možnost nahrávání Full HD videa.

Kapitoly článku

Nová digitální zrcadlovka Canon EOS 60D nahrazuje starší model EOS 50D a v nabídce firmy Canon stojí mezi modely EOS 550D a 7D. Nabízí snímač APS-C s rozlišením 18 megapixelů. Výkonný obrazový procesor Canon DIGIC 4 zajišťuje rychlé zpracování obrazových dat a umožňuje vysokorychlostní sekvenční snímání rychlostí 5,3 sn./s v sériích až 58 snímků JPEG v plném rozlišení.
Standardní rozsah ISO 100–6400 lze rozšířit až na hodnotu 12 800 pro snímání za slabého světla. Systém automatického ostření používá 9 bodů křížového typu (AF) a zajišťuje svižné doostřování snímaných objektů.

Záběry ze všech úhlů

Nový výklopný širokoúhlý LCD displej s úhlopříčkou 7,7 cm (3,0“), poměrem stran 3 : 2 a rozlišením 1 040 tis. bodů poskytuje fotografům flexibilitu a detailní zobrazení snímků. Usnadňuje pořizování snímků z obtížných úhlů a v situacích, kdy není možné fotografovat přes hledáček, lze pro dosažení požadované kompozice použít režim živého náhledu Live View.
Fotografové mohou zesílit atmosféru snímané scény použitím speciálních režimů Portrét, Krajina, Detail, Sport, Noční momentka nebo s pomocí režimu Kreativní AUTO. Různých efektů lze pak dosáhnout při fotografování s použitím vylepšených nastavení funkce Basic +, jako např. nastavení Denní světlo, Zataženo nebo Západ slunce, nebo s pomocí přednastavených stylů Picture Styles, např. Živé barvy (Vivid), Měkké podání (Soft), Teplé barvy (Warm) nebo Monochromatický snímek (Monochrome).
EOS 60D je také vybaven řadou filtrů pro kreativní zpracování snímků přímo ve fotoaparátu. Filtry s efekty, jako je Zrnitý čb snímek (Grainy B/W), Měkké zaostření (Soft Focus), Efekt Hračkový fotoaparát (Toy Camera Effect) a Efekt Miniatura (Miniature Effect) dodají snímkům zvláštní vzhled.

Video EOS – Full HD video s možností plně manuálního ovládání

EOS 60D nabízí funkci záznamu HD videa (1920 x 1080p). Uživatelé si mohou volit frekvenci snímání 30 sn./s, 25 a 24 sn./s a 60 a 50 sn./s v případě videa 720p.
Plně manuální ovládání v režimu Video fotografům dovoluje nastavit vlastní expozici a zaostření a také využívat efekty široké řady objektivů Canon EF.

Další funkce

Pro snímání krajin lze v hledáčku zobrazit horizontální elektronickou vodováhu, která zajistí snadnější zachycení horizontů. Lze ji také zobrazit v režimu živého náhledu Live View.
EOS 60D patří k nejnovějším modelům Canon, které umožňují použití velkokapacitních paměťových karet SDXC s kapacitou až 2 terabyty (TB). Také v oblasti správy obrazových archivů ve fotoaparátu přináší EOS 60D vylepšení. Fotografové mohou ke svým oblíbeným snímkům připojit hodnocení v podobě 1 až 5 hvězdiček.

EOS 60D – stručná charakteristika:

 • Snímač CMOS velikosti APS-C s rozlišením 18 megapixelů
 • Nástroje pro kreativní fotografování díky funkci Basic +
 • Výklopný LCD displej s úhlopříčkou 7,7 cm (3,0") a poměrem 3 : 2
 • Záznam Full HD videa s ručním ovládáním
 • DIGIC 4
 • ISO 100–6400, H:12 800
 • Snímání rychlostí 5,3 sn./s v sériích až 58 snímků JPEG
 • Systém automatického ostření (AF) s 9 body křížového typu
 • Systém měření iFCL s 63zónovým dvouvrstvým senzorem
 • Integrovaný vysílač Integrated Speedlite Transmitter
 • Zpracování snímků RAW ve fotoaparátu

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme