Přejít k hlavnímu obsahu

novaPDF 9 Standard

Martin Kučera 15.03.2020

Prostřednictvím jednoduché aplikace novaPDF můžete vytvářet dokumenty ve formátu PDF z jakýchkoli aplikací podporujících tisk. ("Plná verze - Chip 04/2020.")

Jen těžko byste hledali lepší možnost, jak sdílet dokumenty mezi různými zařízeními a operačními systémy, než jejich převod do formátu PDF.

Plná verze programu novaPDF funguje jako virtuální tiskárna, která z obsahu aplikací (textové dokumenty, tabulky, prezentace, webové stránky, fotky atd.) vytváří standardní PDF dokumenty. Do aplikací Microsoft Office přidává novaPDF na pás karet vlastní kartu s funkcemi na vytváření PDF souborů, které umožňují podrobnější nastavení, než standardní nástroje na export do PDF, vestavěné v Office aplikacích. Jde například o předvolby velikosti a orientace stránek vytvářených PDF dokumentů, kompresi, vložení vodoznaku či jejich připojování k obsahu již existujících PDF souborů. Podrobnější možnosti nastavení výstupu z novaPDF poskytují uživatelské profily, kterých si můžete vytvořit libovolné množství pro různé příležitosti. Samotný export obsahu do PDF dokumentů pak probíhá úplně stejně, jako kdybyste jej odesílali na tiskárnu připojenou k počítači. Hotový PDF dokument lze otevřít v libovolném PDF prohlížeči.

V tištěném Chipu najdete rozšířený dvoustránkový popis a návod programu.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu novaPDF v ceně 1 000 korun můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních nebo časových omezení, ale bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program novaPDF se instaluje jako nová tiskárna a podobným způsobem se i používá. V hlavním okně programu jsou funkce na vytváření profilů nastavení a globální předvolby pro generování PDF souborů. Najdete zde i informaci, že se funkce programu novaPDF integrují do aplikací Microsoft Office, kde si na pásu karet vytvoří vlastní kartu. Tlačítkem »Preferences« lze vyvolat okno s globálním nastavením novaPDF pro tvorbu PDF dokumentů. Najdete zde například předvolby velikosti a orientace stránek, počet vytvářených kopií nebo rozlišení grafiky. Zajímavější ovšem může být nastavení profilů exportu PDF dokumentů. Tlačítkem »Manage profiles« vyvoláte správce profilů, kde si můžete nastavit například metadata automaticky doplňovaná ke každému nově vytvářenému PDF dokumentu (např. jméno autora, popis obsahu atd.), výchozí styl zobrazení dokumentu v prohlížečích PDF souborů nebo vytváření záložek podle struktury zdrojového dokumentu.

Kromě základní verze Standard, jejíž výbava odpovídá funkcím plné verze programu na Chip DVD, má aplikace novaPDF ještě lépe vybavenou edici s označením Professional. V její funkční výbavě najdete například i možnost rovnou odesílat vytvořené PDF dokumenty e-mailem, ochranu obsahu PDF dokumentů bezpečným AES šifrováním nebo jejich podepisování digitálními certifikáty. Aplikace novaPDF Professional umí také zakázat tisk PDF dokumentů nebo extrahování textů a grafiky z jejich obsahu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2020

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme