Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové ceny roamingu v Evropské unii

redakce 25.06.2010

Od 1. července 2010 nabízí T-Mobile nové ceny za volání a SMS v zemích Evropské unie. Zákazníci od tohoto data zaplatí méně za příchozí a odchozí hovory i textové zprávy z 26 států EU a třech zemí Evropského hospodářského prostoru (EEA). Od července T-Mobile rovněž zavádí tzv. Data roaming limity, které ohlídají útratu uživatelů za surfování po internetu v zahraničí (zejména v EU).

Odchozí hovory v zemích EU a EEA (Island, Lichtenštejnsko, Norsko) přijdou zákazníky T-Mobile na 11,93 Kč za minutu včetně DPH. Příchozí volání bude účtováno sazbou 4,58 Kč za minutu včetně DPH. Evropská regulace se rovněž dotkne i SMS – ta bude od 1. července stát 3,36 Kč včetně DPH. Tyto ceny se vztahují na ty tarifní zákazníky, kteří mají aktivované zvýhodnění EU, a všechny Twist uživatele. Ostatní služby (MMS, datové přenosy) jsou zpoplatněny podle standardního ceníku.

Z požadavků Evropské unie dále vyplývá nově povinnost zavést tzv. Data roaming limit. Jeho cílem je ochrana zákazníků před neočekávanými účty za užívání internetu v zahraničí. T-Mobile již tuto možnost zdarma nabídl všem klientům od letošního března. Od 1. července ale bude limit 1 500 Kč s DPHpovinně zaveden všem uživatelům surfujícím v zemích EU a EEA.

Roamingové zvýhodnění EU

Ceny v Kč/min bez DPH

Ceny v Kč/min s DPH

Odchozí hovory

9,94

11,93

Příchozí hovory

3,82

4,58

SMS

2,80

3,36

Pokud zákazník vyčerpá 80 procent stanovené hranice, bude o tom informován prostřednictvím SMS. V případě dosažení 100 procent přestanou být datové služby dostupné. Jejich opětovné zpřístupnění si uživatel může jednoduše zajistit prostřednictvím SMS či Zákaznického centra T-Mobile. Komu by základní limit nestačil, má pro něj T-Mobile i vyšší varianty: 4 680 a 18 000 Kč s DPH

Tarifní zákazníci budou mít limity nastavené na jedno zúčtovací období, majitelé Twist karet na jeden kalendářní měsíc.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme