Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové datové centrum GTS

redakce 04.08.2010

Společnost GTS Novera dnes v Praze otevřela své sedmé datové centrum v České republice a upevnila tak svou vedoucí pozici v této oblasti. Firma reaguje na rostoucí poptávku zákazníků po housingových a hostingových službách – po otevření datových center v Brně na podzim loňského roku a v Ostravě v letošním květnu se jedná již o třetí přírůstek za poslední rok. GTS Novera tak provozuje v České republice již sedm datových center s celkovou plochou více než 3500 m2. Nejmodernější datové centrum s názvem THP 24 je vybudováno na ploše 717 m2. Investice na jeho výstavbu dosáhly výše 60 milionů Kč a ještě před jeho otevřením si zákazníci rezervovali 20 % kapacity. Například společnost Tesco již do nového datového centra instaluje provozně kritické informační systémy.

Nejmodernější datové centrum THP 24 leží v Praze 3 u stanice metra Želivského v objektu Vinohradská 190 v těsném sousedství již existujícího datového centra se stejnou adresou. Je vybudováno na 717 m2, kde samotná plocha datového sálu je přibližně 411 m2 a pojme až 180 racků. Datové centrum je vybaveno nejmodernějšími technologiemi a prvky včetně například bezpečnostního kartového přístupového systému s biometrickou čtečkou otisku prstů. GTS Novera nyní v České republice provozuje celkem sedm datových center – tři v Praze (v ulicích Vinohradská a U nákladového nádraží), dvě v Brně (v ulicích Veveří a Výstaviště) a dvě v Ostravě (v ulicích Na desátém a Koksární) s celkovou plochou přes 3500 m2.

GTS Novera klade ve všech svých datových centrech velký důraz na zajištění fyzické bezpečnosti i provozní dostupnosti. Jsou tak vybavena nejmodernějšími zařízeními fyzické bezpečnosti, ke kterým patří čipové karty na vstup do datového centra, požární bezpečnostní dveře, speciální bezpečnostní klíče, dálkově dohlížené dveřní zámky, recepční služba a samozřejmě uzamykatelný rack. Nepřerušené napájení umístěných serverů i v případě výpadku elektrické energie zajišťují UPS a dieselové agregáty. Bezpečnost poskytuje i centrální hasicí systém na bázi FM 200 a výkonné klimatizace nepřetržitě sledující hodnoty teploty a vlhkosti. Samozřejmostí je neustálý proaktivní dohled všech technologických komponent datového centra.

Všechna datová centra jsou připojena přímo na páteřní síť GTS Novera. Optická plně zálohovaná síť nabízí mezi hlavními uzly rychlost N x 10 Gbit/s. Mezinárodní konektivita o rychlosti 2 x 10 Gbit/s je zajišťována v rámci skupiny GTS CE, jejíž je GTS Novera součástí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme