Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové funkce pro Dropbox: uživatelé mohou cloud používat ještě pohodlněji

Jiří Palyza 08.04.2022

Uživatelé Dropboxu se mohou těšit na řadu nových funkcí. Kromě novinky pro zálohování a používání souborů PDF jsou pro uživatele nyní k dispozici také nové šablony.

Dropbox oznámil řadu nových funkcí. Jde o funkce, které by měly zvýšit uživatelský komfort. Podle informací Microsoftu se jedná především o tři hlavní inovace.

O nové možnosti bude rozšířena zálohovací služba Dropbox Backup. Zálohování dat se celkově zjednodušilo. Nyní je možná centrální správa, a to z prostředí pracovní plochy. Zálohovaná a sdílená data jsou oddělena. Nemusíte se tedy obávat, že byste si omylem přepsali nouzovou zálohu. Kromě toho bude možné snadno obnovit soubory ze zálohy, a to pouhými několika kliknutími.

Nové funkce Dropboxu: na co se nyní uživatelé mohou těšit

dropbox-templates

Microsoft uvolnil pro své cloudové úložiště Dropbox celou řadu nových funkcí. | Zdroj: Blog.dropbox.com

Druhá významná inovace se týká souborů PDF. Ty půjde v Dropboxu upravovat. Budete moci přeskládat jednotlivé stránky dokumentu, vkládat, otočit nebo odstranit. Také bude možné vyplňovat interaktivní formuláře. Kromě toho půjde spravovat několik verzí PDF souborů uložením jako náhrad nebo kopií originálu.

Třetí novinkou jsou šablony HelloSign. Ty umožní snadnou tvorbu typických forem dokumentů, anebo převedení už existujících. Uživatelé tak budou moci rychle tvořit a odesílat například různé smlouvy nebo dohody o mlčenlivosti. Dokumenty lze sledovat v průběhu procesu podepisování a vlastník dokumentu na to bude upozorňován automatickými e-maily. Podepsané dokumenty se také automaticky ukládají.

Poslední dvě uvedené novinky jsou v tuto chvíli k dispozici pouze beta testerům, ale v příštích několika týdnech se očekává jejich uvolnění pro všechny uživatele.

Zdroj: Blog.dropbox.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme