Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové notebooky Dell XPS

Pavel Trousil 12.10.2015

Společnost Dell představila novinky z řady XPS. Na scénu nastupuje inovativní zařízení 2-v-1 XPS 12, ultra mobilní notebook XPS 13 a nový nejvýkonnější notebook XPS 15. 

Notebooky XPS 13 a 15 jsou vyrobeny z lehkých materiálů, jakými jsou uhlíková vlákna a opracovaný hliník. Celé XPS portfolio má na výběr také ochranné sklo Corning Gorilla Glass NBT pro dotykové displeje. Notebooky jsou také vybaveny portem Thunderbolt 3, který umožňuje dokování pouze jedním kabelem.

Mezi novinky patří konvertibilní zařízení XPS 12 2-in-1, které je navrženo pro snadný přechod mezi notebookem a tabletem pomocí magnetického připojení, k jehož ovládání je zapotřebí pouze jedné ruky. Náročnější uživatelé si mohou vybrat u variantu s displejem s 4K Ultra HD rozlišením. Přední kamera pro selfie nebo fotky zachycující uživatele má 5 megapixelu, zadní pak disponuje 8 megapixely. XPS 12 je standardně dodáván s mobilní základnou, která poskytuje plnohodnotnou podsvícenou klávesnici a touchpad. Nechybí ani vlastní Dell Premier Folio obal, který funguje jako stojan pro tablet s variabilním úhlem pozice a zároveň chrání zařízení.

Notebooky XPS 13 mohou být vybaveny až šestou generací procesorů Intel Core, až 1 TB PCIe SSD diskem a až 16 GB paměti RAM a připojením Thunderbolt 3. XPS 13 si stále drží titul nejmenšího 13palcového notebooku na světě, stejně jako i prvenství s téměř žádnými okraji kolem displeje, nazývané také jako InfinityEdge. Podle výrobce také dlouho vydrží na baterie – verze s Full HD displejem vydrží více než 18 hodin.

Také 15palcový model XPS 15 má nyní displej téměř bez okrajů. Jde tak o nejmenší 15palcový notebook na světě, který je tenký pouze od 11 do 17 mm a má váhu 1,78 kg. XPS 15 nabízí volbu UltraSharp  4K Ultra HD (3840 x 2.160) displeje. Výkon na cestách je podpořen šestou generací procesorů Intel Core (ve variantě až i7 Quad Core), grafikou NVIDIA GeForce GTX  960m s 2  GB GDDR5 pamětí, pamětí RAM až 16 GB a až 1TB pevným diskem nebo 1TB PCIe SSD úložištěm. S Full HD displejem, 84WHr baterií a diskem SSD je výdrž baterie až 17 hodin.

Nově představené modely Dell XPS 12, 13 a 15 budou v České republice dostupné na přelomu října a listopadu tohoto roku.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud