Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové powerline od D-Linku: DHP-306AV a DHP-307AV

redakce 12.04.2010

D-Link uvádí na trh novou řadu zařízení PowerLine, která nabízejí větší flexibilitu a stabilitu síťového připojení s ještě menší spotřebou energie. Zákazníci ve stále větší míře hledají jednoduchý způsob, jak připojit různá zařízení do svojí domácí počítačové sítě, a nová řada produktů D-Link PowerLine jim umožňuje vytvořit kompletní síťovou infrastrukturu, která dokáže plně pokrýt potřeby náročného prostředí digitální domácnosti využitím běžného domovního elektrického rozvodu.

Trh zařízení PowerLine od roku 2006 neustále roste meziročním tempem 30 % a analytická firma In-Stat předpovídá, že se toto tempo růstu do roku 2012 zvýší na 40 % . Nejsilnějším trhem pro PowerLine je nyní Evropa a po očekávaném schválení normy IEEE 1901 se bude prodej zařízení PowerLine jistě dále zvyšovat. Podle analytické firmy je po celém světě nyní nainstalováno kolem 16 milionů zařízení typu HomePlug AV .

HomePlug AV adaptér DHP-306AV a sada DHP-307AV

DHP-306AV je samostatný PowerLine adaptér, zatímco DHP-307AV PowerLine je startovací sada se dvěma adaptéry. Pokročilá technologie vestavěná do těchto adaptérů je činí odolnějšími vůči elektrickému rušení z jiných domácích spotřebičů, takže uživatelé mohou naplno využívat maximální rychlosti přenosu. Zařízení dokážou přenášet data rychlostí až 200 Mb/s a díky funkci QoS pro optimalizaci streamování multimédií mají zvuk a obraz přednost před provozem, který je méně citlivý na zpoždění, jako jsou například přenosy e-mailů nebo datových souborů.

HomePlug AV průchozí adaptér DHP-P306AV a sada DHP-P307AV

Tyto adaptéry fungují stejně jako výše uvedené modely, ale mají navíc vestavěnou elektrickou zásuvku, ze které můžete napájet zařízení, které připojujete k síti. To je ideální řešení pro případ, že máte v domě málo volných zásuvek. Adaptéry obsahují také filtr, který chrání před rušením z připojeného elektrického zařízení.

PowerLine HomePlug AV bezdrátový N Extender DHP-W306AV

Wi-Fi N Extender zjednodušuje rozšíření bezdrátové sítě prostřednictvím PowerLine. Je to první PowerLine produkt od D-Linku, který kombinuje obě technologie do jednoho zařízení a zajišťuje větší flexibilitu při budování domácí sítě. Je napojen na domovní elektrický rozvod a nabízí zároveň výkonné kabelové ethernetové nebo bezdrátové Wi-Fi připojení. Rozšiřuje tak domácí síť i do místností, kde by Wi-Fi signál nemusel být dostatečně silný.

200 Mb/s PowerLine přepínač

Tento přepínač nabízí stejné funkce jako nové HomePlug AV PowerLine adaptéry, ale je vybaven čtyřmi ethernetovými porty, aby se dalo snadno připojit více zařízení najednou, například úložiště dat, přehrávač médií, herní konzola a PC.

Tato nová generace produktů PowerLine využívá nyní převážně špičkové čipsety od firmy Atheros, což znamená, že zařízení D-Link budou kompatibilní s větším počtem produktů na trhu. PowerLine technologie Atheros AMP, které je také kompatibilní s připravovaným standardem IEEE pro PowerLine, dosahuje v současnosti nejlepších reálných výsledků při přenosu dat touto metodou a je odolnější proti elektrickému rušení z jiných domácích elektrospotřebičů.

Tato zařízení jsou rovněž součástí portfolia ekologických produktů D-Link Green a mají úsporný režim, který se aktivuje při nečinnosti sítě a snižuje spotřebu energie. Patří mezi první zařízení ve své kategorii, která mají v pohotovostním režimu spotřebu menší než 1 watt a splňují tak novou evropskou direktivu EuP (Energy-using Products).

Doporučené koncové ceny DHP-306AV a DHP-307AV jsou 1316 Kč, resp. 2503 Kč. Zařízení DHP-P306AV a DHP-P307AV stojí 1844 Kč, resp. 3162 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny včetně DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme