Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové přehrávače Apple iPod

redakce 07.09.2010

Společnost Apple dnes odhalila tři nové verze elektronických společníků iPod. Inovace se týkají řad iPod Touch, iPod Nano i iPod Shuffle. iPod touch má konečně možnost fotografovat a natáčet video. Vypadá to, že uživatelé starších iPodů budou muset zase upgradovat.

iPod touch

Nový iPod touch obsahuje řadu inovací a novinek, mezi které patří displej Apple Retina, možnost videohovorů FaceTime a nahrávání HD videa. Z hardwarového hlediska se těšíme na nový čip Apple A4 a trojosý gyroskop. Podle informací z tiskové zprávy má být nová verze iPodu Touch tenčí a lehčí než předchůdce a na jedno nabití má vydržet přehrávat hudbu až 40 hodin.

 

Displej Retina má rozlišení 960 x 640 pixelů, má tedy čtyřikrát víc pixelů než dříve. Výsledné rozlišení 326 pixelů na palec je tak husté, že při držení přístroje iPod touch v normální vzdálenosti nedokáže lidské oko jednotlivé pixely rozlišit. Prostřednictvím nové kamery na přední straně a mikrofonu mohou uživatelé přístroje iPod touch uskutečňovat videohovory v sítích Wi-Fi. Jediným klepnutím na novou aplikaci FaceTime mohou volat ostatním uživatelům nových přístrojů iPod touch a iPhone 4.

 

Zadní kamera přehrávače iPod touch je vhodná pro nahrávání HD videa. Uživatelé mohou kdekoli nahrávat HD video a sdílet je e-mailem nebo prostřednictvím služeb MobileMe a YouTube. Pomocí dokoupitelné aplikace iMovie mohou uživatelé přímo na přístroji iPod touch sestřihat záběry, přidat dynamické přechody nebo témata a vložit fotky a hudbu.

 

Čip Apple A4 poskytuje uživatelům přehrávače iPod touch mimořádný výpočetní a grafický výkon spolu s dlouhou výdrží baterií. Díky tomuto neskutečně rychlému a energeticky úspornému čipu spolu s displejem Retina a trojosým gyroskopem nabízí iPod touch zdaleka nejlepší zážitky při hraní her na mobilním zařízení.

 

Prostřednictvím nové služby Game Center se nyní uživatelé přístrojů iPod touch mohou utkat se svými přáteli, nebo si nechat automaticky přiřadit nové protivníky. Game Center umožňuje uživatelům přístrojů iPod touch prezentovat jejich výsledky a úspěchy a objevovat nové hry, které hrají jejich přátelé. App Store na přehrávači iPod touch poskytuje uživatelům přístup ke zdaleka největšímu katalogu více než 250 000 aplikací včetně více než 65 000 herních a zábavních titulů, z nichž si mohou vybrat.

 

Nový iPod touch přichází na trh se softwarem iOS 4.1, který podporuje nové vlastnosti jako videohovory FaceTime, multitasking, složky a Game Center.

 

iPod nano

Apple dnes rovněž představil zcela přepracovaný přehrávač iPod nano. Je vybaven jejím rozhraním Multi-Touch, které umožňuje uživatelům procházet hudebními sbírkami jednoduše klepáním nebo tažením prstu na displeji. Nový přehrávač iPod nano je téměř dvakrát menší a lehčí, než byla předchozí generace. Má leštěné hliníkové a skleněné pouzdro s integrovanou sponou, která umožňuje jeho okamžité nošení. Nový přehrávač iPod podporuje mixy funkce Genius, umožňuje vytvářet a upravovat seznamy skladeb, má vestavěné FM rádio s funkcí Live Pause a dokáže na jedno nabití baterie přehrávat hudbu až po dobu 24 hodin.

 

Nový přehrávač iPod nano společnosti Apple s jejím rozhraním Multi-Touch umožňuje uživatelům přistupovat k písním, umělcům, albům a seznamům skladeb jednoduše klepnutím nebo tažením prstu na displeji. Delším přitlačením prstu se uživatel vrátí na domovskou obrazovku. Pokud je přehrávač připnut k oděvu obráceně, může uživatel tahem dvou prstů po displeji otočit zobrazení vzhůru nohama. Uživatelé mohou domovskou obrazovku snadno upravit přetažením ikon z jiných obrazovek.

 

Přehrávač iPod nano je vybaven funkcí Shake to Shuffle. Díky zabudovanému FM rádiu můžete na přehrávači iPod nano poslouchat oblíbené rozhlasové stanice. Funkce Live Pause vám umožní pozastavit a pak opět obnovit oblíbené rozhlasové pořady bez ztráty jediného taktu.

 

V přehrávači iPod nano je zabudován krokoměr podporující funkci Nike + iPod, která uživatelům umožňuje sledovat běhy a tréninky.

 

iPod shuffle

Třetím inovovaným přehrávačem Apple je iPod shuffle. Má kompletně upravenou konstrukci na které najdeme jen pár tlačítek a možnost hlasového ovládání. Uživatelé mohou snadno procházet hudbu a seznamy skladeb, aniž by se na svůj iPod shuffle museli dívat. Nový iPod shuffle s celohliníkovým krytem a integrovaným klipem si můžete připnout na oblečení a bude dostání v pěti barvách – stříbrné, modré, zelené, oranžové a růžové. Nový iPod shuffle má téměř o 50 procent delší výdrž baterie, může přehrávat hudbu po dobu 15 hodin na jedno nabití baterie a poskytuje úložnou kapacitu 2 GB.

 

Nové tlačítko VoiceOver na vrcholu iPodu shuffle umožňuje uživateli poslechnout si název právě přehrávané skladby a přepínat mezi skladbami, seznamy skladem nebo mixy Genius. VoiceOver mluví 25 různými jazyky a dokonce uživatele upozorní, když je třeba znovu nabít baterii.

 

Nový iPod shuffle nyní podporuje funkci mixů Genius, která automaticky vytvoří mixy ze skladeb v hudební knihovně uživatele, které se k sobě hodí. Mixy Genius nabízejí dokonalý způsob oživení hudby, kterou uživatelé už mají, ale delší dobu ji možná neposlouchali.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud