Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové procesory Intel Xeon zrychlí analýzu „velkých dat“

Pavel Trousil 19.02.2014

Společnost Intel představila novou rodinu procesorů Intel Xeon E7 v2, jež má pomoci firmám a organizacím v široké škále odvětví od maloobchodu přes zdravotnictví až po bankovnictví a dopravu získávat z dat důležité postřehy.

ivytown-package-2-with-logo-nahled

Rodina procesorů Intel Xeon E7 v2 nabízí nové funkce pro zpracování a analýzu velkých a členitých datových objemů pro získání informací, které dříve byly nedostupné. „Velká data“ a internet věcí nabízejí obrovské růstové příležitosti pro mnoho firem, které zakládají své služby na získaných informacích. Očekává se, že technologie velkých dat a trh s nimi spojených služeb porostou ročně do roku 2017 o cca 27 procent a celková hodnota trhu dosáhne výše 32,4 miliardy amerických dolarů.

Hlavním motorem tohoto růstu je obrovský objem dat pocházejících ze zařízení připojených k síti a vytvářejících internet věcí — do roku 2020 by mělo být k síti připojeno na 30 miliard zařízení . Investice do nejvýkonnějších technologií a analytických řešení mohou rovněž přinést významné úspory nákladů.

ivytown-package-1-with-logo-nahled

Procesory rodiny Intel Xeon E7 v2 (“Ivy Bridge EX”) se vyrábí 22nanometrovou technologií a mohou mít až 15 jader. Podporují až 32socketové servery a 1,5 TB paměti na socket. Díky tomu dosahuje dvojnásobného průměrného výkonu než předchozí generace.  Aby bylo zabráněno hromadění dat, je nová rodina procesorů Intel Xeon E7 v2 vybavena integrovaným I/O, Intel Data Direct I/O a podporou pro PCIe 3.0, díky čemuž je možné dosáhnout až čtyřnásobné I/O šířky oproti předchozí generaci a získat extra kapacitu pro úložné místo a síťové připojení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud