Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové Samsungy řady Omnia, Galaxy a Wave

redakce 16.06.2010

Společnost Samsung po celosvětovém uvedení oceňovaného inteligentního telefonu Samsung Galaxy S dále upevňuje své přední postavení na trhu. Na veletrhu CommunicAsia 2010, který se koná od 15. do 18. června v Singapuru, Samsung představuje kompletní řadu přístrojů na platformách Android, Windows Mobile a Bada - operační systém pro mobilní telefony vyvinutý společností Samsung. Kompletní portfolio zahrnuje modely Samsung Wave 2 a Samsung Wave 2 Pro na platformě Bada, modely Samsung Galaxy Beam, Samsung Galaxy 3 a Samsung Galaxy 5 používající operační systém Android a modely Samsung Omnia 4 a Samsung Omnia Pro 5 na platformě Windows Mobile 6.5.

Výrobky a technologie, které se na veletrhu představují

Samsung Galaxy S (I9000) představuje zcela nový typ inteligentního telefonu, který spotřebitelům nabídne podmanivé zážitky a velké množství inteligentních funkcí, které se stanou součástí jejich životního stylu.

Samsung Galaxy S je vybaven výjimečně jasným displejem Super AMOLED se čtyřpalcovou úhlopříčkou displeje a pohání jej 1GHz procesor s operačním systémem Android – to vše je zárukou, že přístroj nabídne svým uživatelům nejlepší dostupné služby a technologie. Samsung rovněž představí uživatelům koncept „Smart Life“ – soužití s inteligentním telefonem, které je jednoduché, přirozeně prostupuje životy svých uživatelů a obohacuje je.

Telefon Samsung Galaxy S je vybaven extrémně rychlým uživatelským rozhraním TouchWiz 3.0 od společnosti Samsung, které uživatelům umožňuje okamžitý přístup k jejich mobilním životům. Koncept Smart Life dále podporuje řadu intuitivních, integrovaných funkcí včetně textového vstupu Swype, internetového prohlížeče Layar obohaceného o prvky rozšířené reality, nebo podpory služeb poskytovaných na základě aktuální polohy (LBS).

Velké množství aplikací, které jsou prostřednictvím Android Market a Samsung Apps k dispozici, poskytne uživatelům ještě lepší uživatelský zážitek a umožní jim ještě lépe využít výhod, které chytrý telefon nabízí. Uživatelé tak budou mít přístup k mobilním službám Google jako např. Google Search, Gmail a Google Maps.

Modelu Samsung Galaxy S se dostalo ze strany prodejců a mobilních operátorů po celém světě výjimečně příznivého přijetí. Tento telefon si jako svůj hlavní model v kategorii chytrých telefonů zvolilo více než sto mobilních operátorů po celém světě.

Řada Galaxy: Galaxy Beam (I8520), Galaxy 3 (I5800), Galaxy 5 (I5500)

Nejnovější řada telefonů Samsung s operačním systémem Android obsahuje telefony Galaxy Beam (I8520), Galaxy 3 (I5800) a Galaxy 5 (I5500). Na veletrhu CES 2010 byl již letos představen Galaxy Beam – mobilní telefon s projektorem a operačním systémem Android, který se nyní začíná prodávat v Singapuru. Samsung Galaxy Beam je vůbec první inteligentní mobilní telefon s projektorem, který disponuje i bohatou multimediální výbavou. Mezi multimediální výbavu můžeme zařadit např. 8megapixelový fotoaparát, možnost nahrávání a přehrávání HD videa a 3,7palcový WVGA displej Super AMOLED.

Samsung Galaxy 3 (I5800) je nejnovější inteligentní telefon značky Samsung s operačním systémem Android, který nabízí širokou podporu multimédií a nástroje pro sdílení médií na sociálních sítích. Samsung Galaxy 5 (I5500) se zaměřuje zejména na mladé spotřebitele, kteří chtějí být připojeni bez problémů i na cestách. Telefon Galaxy 5 od společnosti Samsung, který svým designem připomíná dobře známý model Corby, je pro stylového uživatele dokonalou volbou.

Řada Wave: Wave 2 (S5250), Wave 2 Pro (S5330)

Úplně poprvé jsou na veletrhu CommunicAsia 2010 k vidění také nejnovější inteligentní telefony značky Samsung na platformě Bada – modely Wave 2 (S5250) a Wave 2 Pro (S5330). Díky jedinečné aplikaci Social Hub značky Samsung, což je telefonní seznam s možností integrace kontaktů z komunitních sítí, a bezproblémové konektivitě prostřednictvím bezdrátových sítí a Wi-Fi, je řada Wave značky Samsung dokonalou volbou v oblasti inteligentní telefonie pro zákazníky s mnoha společenskými kontakty. U Wave 2 a Wave Pro je k dispozici také služba Samsung Apps, což je integrovaný obchod s aplikacemi pro inteligentní telefony Samsung, kde lze najít množství her, společenských kontaktů, elektronických knih a aplikací z oblasti péče o zdraví a životního stylu. Po přidání aplikací Java přinese služba Samsung Apps uživatelům mobilních telefonů ještě rozmanitější obsahovou nabídku. Spolu s telefonem Samsung Wave (S8500), který se již prodává, naplní telefony Wave 2 a Wave 2 Pro vizi společnosti Samsung založenou na „demokratizaci inteligentních telefonů“.

Řada OMNIA: Omnia Pro 4 (B7350), Omnia Pro 5 (B6520)

Mladým obchodním profesionálům nabízí Samsung inteligentní telefony Omnia Pro 4 (B7350) a Omnia Pro 5 (B6520) s verzí operačního systému Windows Mobile 6.5. Tyto telefony jsou vynikajícími nástroji, jež spolu s integrovaným přístupem ke komunitním sítím nabízejí možnost efektivní komunikace i pracovně velmi vytíženým uživatelům.

Ceny a dostupnost

Mobilní telefony z řada Galaxy: Galaxy Beam (I8520), Galaxy 3 (I5800) a Galaxy 5 (I5500) se na trhu objeví v průběhu léta za přibližnou cenu 5 000 až 6 000 Kč. Model Samsung Galaxy S přijde na trh v srpnu s cenou necelých 14 000 Kč. V létě bude k dispozici i Samsung Omnia Pro 4 za necelých 6 500 Kč. Po létě pak přibydou modely řady Wave s cenou okolo 4 000 a 4 500 Kč.

Předvedení 4G řešení

Aby společnost Samsung dostála závazkům, které si vytyčila v oblasti 4G včetně mobilních sítí typu Mobile WiMAX a LTE, představuje na veletrhu CommunicAsia 2010 celou řadu zařízení a síťových technologií. Mezi vystavovanými technologiemi najdeme 3D živý video streaming přes mobilní síť typu LTE a živé ukázky FMC (fixní mobilní konvergence) přes síť Mobile WiMAX.


 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme