Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové síťové kamery Axis s rozlišením 1 080p

redakce 13.06.2014

Síťové kamery AXIS Q1615 a AXIS Q1615-E jsou navrženy pro všestranné a bytelné instalace pro náročná prostředí. Nové modely kamer nabízejí výjimečnou kvalitu obrazu a splňují potřeby uživatelů pro vnitřní i venkovní dohledové systémy – ve dne i v noci.

Firma Axis Communications představila nové přírůstky do své úspěšné řady AXIS Q16. Nejnovější kamery nabízejí celou řadu nových funkcí, mezi něž patří i snímání v širokém dynamickém rozsahu (nová funkce Axis WDR – Forensic capture*), technologie Lightfinder, rozlišení HDTV 1080p, elektronická stabilizace obrazu a detekce nárazů.

axis-q1615-wall-angle

„Letiště, nádraží, vládní budovy a ochrana obvodových konstrukcí jsou jen některými příklady situací, kde je velmi důležitá kvalita obrazu, protože umožňuje zkrátit dobu vyšetřování na minimum a dobře chránit majetky – a to i v případech, kdy jsou světelné podmínky extrémně náročné,“ říká Erik Frännlid, ředitel managementu produktů společnosti Axis. „Nové kamery AXIS Q1615 nejen že nabídnou plné vysoké rozlišení Full HD, ale také budou automaticky přepínat nastavení mezi snímáním scény s vysokým dynamickým kontrastem a režimem Lightfinder, čímž zajistí, že budou vždy zachyceny veškeré detaily v tmavých i jasných oblastech záběru. Nové modely jsou naše první pevné kamery, které poskytnou 50/60 snímků za sekundu v rozlišení HDTV 1080p. To je dvojnásobek běžné snímkové frekvence, a díky tomu mohou kamery lépe zaznamenávat plynule běžící video i tehdy, když se lidé nebo vozidla pohybují rychle.“

Kromě schopnosti plynule přecházet mezi snímáním v dynamickém režimu WDR – Forensic capture a v režimu Lightfinder, nabízejí jak kamery pro vnitřní prostředí AXIS Q1615, tak i modely pro venkovní použití AXIS Q1615-E několik funkcí pro zpracování obrazu, aby jej bylo možné lépe využít – například korekci soudkového zkreslení, elektronickou stabilizaci obrazu zajišťující neroztřesený obraz i v prostředí s velkými vibracemi. Obě pevné kamery navíc podporují vysoký profil komprese H.264 a rozšířené ovladače Max Bit Rate, které zaručují, aby šířka přenášeného pásma zůstala v definovaných mezích.

Pro tvůrce systémových řešení, kteří se zabývají rozsáhlými instalacemi kamerového dohledu, budou přínosné funkce jako například sériový komunikační port a vstupní/výstupní porty s napětím 12 V DC, jež umožňují napájet externí zařízení, jako například pasivní infračervená čidla (PIR). Díky vysokému výkonu kamer AXIS Q1615 je možné zajistit, aby na aplikační platformě AXIS Camera Application Platform mohly hladce běžet vyspělé aplikace. Firmy provádějící instalace ocení nové inovativní funkce zabudované do konstrukce kamer, které instalaci urychlí a bez průtahů zajistí, že obraz bude mít plnou kvalitu – například asistenta vyrovnání do rovnovážné polohy a automatickou rotaci obrazu, jež zaručí, že podání obrazu bude vždy nejlepší bez ohledu na polohu kamery a prostředí, v němž je instalována. Díky detekci nárazů mohou kamery posílat operátorům alarmy nebo přehrát zvukový záznam pro odstrašení případných vandalů, což je vynikající funkce například ve školách a prostředcích veřejné dopravy. Model AXIS Q1615-E určený pro venkovní instalace dokáže snést drsné klimatické podmínky a jeho kryt poskytuje ochranu proti úderům a vandalismu.

Kamery AXIS Q1615/-E mají oporu v nejširší základně v daném oboru, která nabízí software pro správu a řízení videa prostřednictvím Partnerského programu společnosti Axis pro vývoj aplikací Axis Application Development Partner Program a AXIS Camera Station. Kamery mají podporu pro AXIS Camera Companion, AXIS Camera Application Platform, AXIS Video Hosting System a ONVIF umožňující snadnou integraci kamerového systému a podporu vývojářů aplikací, kteří mohou kameru obohatit o další inteligentní funkce.

Kamery AXIS Q1615/-E budou podle plánu dostupné ve 3. čtvrtletí 2014 za výrobcem doporučené maloobchodní ceny 22 300 a 28 300 Kč prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme