Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nové Tecno Phantom V Fold: pořádná skládačka může být i „levná“

Jakub Fišer 02.03.2023

Čínské Tecno možná není na českém trhu úplně nejoblíbenější značkou. Vstoupilo k nám před necelým rokem a prodává sotva 4 smartphony. Nicméně na veletrhu MWC v Barceloně se celkem předvedlo. Ukázalo dost možná tu vůbec nejzajímavější skládačku na trhu.

Kapitoly článku

Fold tělem i duší

Nový smartphone se jmenuje Phantom V Fold a již samotné slovíčko „fold“ uvozuje, že půjde o skládací přístroj. Konkrétně jde o skládačku ve stylu Z Foldu od Samsungu, tedy – relativně velký venkovní displej a jednou tolik velký vnitřní ohebný displej.

V tomto konkrétním případě hovoříme o 7,85″ displeji vnitřním (LTPO AMOLED, 120 Hz, 1100 nitů, rozlišení 2000 × 2296 pixelů) a 6,42″ venkovním (LTPO AMOLED, 120 Hz, 1100 nitů, rozlišení 1080 × 2550 pixelů). Oba mají maličký kruhový průstřel pro selfie kamerku: ten venkovní 32Mpx, ten vnitřní 16Mpx.

Výkon a fotoaparát

Konstrukce je zhotovena z hliníku a spojuje ji velký kloub s pantem; sluší se poznamenat, že zařízení je těžké 299 gramů. Uvnitř těla tepe osmijádrový čipset Dimensity 9000+ od MediaTeku s taktem až 3,2 GHz.

Pomáhá mu grafický čip Mali-G710 a také celkem solidní RAM 12 GB. Úložiště je na výběr buď 256GB nebo 512GB. Pak je tu rozdělená 5000mAh baterie s podporou 45W nabíjení. Máme tu i Android 13 s čínskou grafickou nadstavbou.

| Zdroj: Tecno Mobile / YouTube

Za zmínku stojí také fotoaparát. Ten čelní, respektive selfie, jsme již probrali. Hlavní fotoaparáty se nachází v kruhovém modulu a hovoříme v tomto případě o sestavě tří: 50Mpx hlavní s fázovým ostřením, 50Mpx teleobjektiv s 2× přiblížením a 13Mpx širokoúhlý s úhlem záběru 120°.

Cena a dostupnost

Zdaleka nejzajímavější je však cena tohoto přístroje. U skládaček jsme totiž zvyklí na poměrně „mastnou“ cenovku. Přece jen, jde o technologickou špičku, konstrukce kloubu a ohebného displeje něco stojí. Ukázal to třeba Honor, jehož novinka vyjde na 1600 eur, tedy asi 38 tisíc korun včetně DPH.

Tecno zdaleka není tak drahé. Nová skládačka Phantom V Fold stojí oficiálně 1099 eur, tedy necelých 26 tisíc korun. Pokud by se tento telefon prodával na tuzemském trhu, šlo by o nejlevnější novou skládačku. Oficiální dostupnost na českém trhu však potvrzena ještě nebyla.

Zdroj: Tecno Tisková zpráva, GSMArena


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud