Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Novell Identity Manager 4

redakce 26.05.2010

Novell Identity Manager 4 sjednocuje správu identit a přístupu pro fyzická, virtuální a cloudová prostředí a je k dispozici ve dvou verzích.

Kapitoly článku

Novell představil novou řadu Identity Manager 4, jedinečnou řadu řešení pro bezpečnou správu identit a přístupu ve fyzických, virtuálních a cloudových prostředích. Novell Identity Manager 4 je první řešení na trhu, které zaručuje konzistentní zásady identit, zabezpečení a shody pro celý IT ekosystém organizace. Navíc poskytuje i v cloudu stejnou úroveň důvěry, jaká existuje v datovém centru. Díky tomu mohou zákazníci a partneři lépe chránit svá podniková data a zároveň ušetřit náklady a zjednodušit prokazování shody.

Dvě verze produktu Novell Identity Manager 4

Novell nyní nabízí dva produkty, které řeší specifické potřeby:

  • Novell Identity Manager 4 rozšiřuje možnosti řešení Novell Identity Manager 3.6 o lepší škálovatelnost a těsnou integraci se systémy Microsoft* SharePoint*, SAP* ERP a cloudovými aplikacemi Salesforce.com a Google Apps. Nabízí rovněž hotové funkce pro generování výkazů a nástroje pro čištění dat a návrh rámce zásad.
  • Novell Identity Manager 4 Advanced Edition nově definuje podnikové funkce poskytování uživatelských účtů, neboť integruje sofistikovanou správu rolí, vyspělé funkce pracovního toku a inteligentní reportovací funkce. Novell Identity Manager 4 Advanced Edition rovněž obsahuje nástroje pro čištění dat, návrh rámce zásad a možnost definovat role a oprávnění jednoduchým přetahováním myší, takže uživatel nemusí psát žádný kód.

Inteligentní – Novell Identity Manager 4 pomáhá podnikům získat inteligentní přehled o přístupu uživatelů. Integrovanou správou rolí a pracovním postupem snižuje náklady a zároveň umožňuje podnikovým uživatelům definovat a kontrolovat, kdo má k čemu přístup. Generování praktických a smysluplných zpráv z řešení správy identit je jedním z hlavních požadavků zákazníků.

Připravený na cloud – Přechod na virtualizované systémy a cloud computing zásadně změnil podmínky v oblasti správy identit, protože kontrolní prvky zabezpečení a správy zásad už nejsou vymezeny přehledným prostředím za firewallem. Novell Identity Manager 4 umožňuje hladké a okamžité přidělování a odstraňování uživatelských účtů, procesy požadavků a schvalování, změny hesel, aktualizace profilů identit a generování výkazů.

Bezpečný – Zabezpečení je hlavní hybnou silou implementace řešení správy identit. Mezi vylepšení ve verzi Identity Manager 4 patří nástroje, které zajišťují konzistentní uplatňování podnikových zásad zabezpečení napříč různými systémy a eliminují tak obvyklý zdroj problémů se zabezpečením a dodržováním předpisů.

Dostupnost produktu

Novell Identity Manager 4 se nachází ve fázi beta, která potrvá do července. Nová produktová řada bude komerčně k dispozici ve 3. čtvrtletí 2010.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme