Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Novinky Lenova a z veletrhu IFA 2014

Pavel Trousil 18.09.2014

Lenovo má nové přenosné počítače, počítače vše v jednom i tzv. tabletopy. Patří k nim ThinkPad Helix, FLEX 2 Pro, HORIZON 2s a 2e PC a ThinkCentre Tiny-in-One 23, což je první počítač Lenovo typu „detach-and-build“ (odpoj-a-sestav) určený pro podnikání.

Společnost Lenovo na letošním ročníku veletrhu IFA představila portfolio byznysových zařízení. Řada novinek začíná modelem ThinkPad Helix, ultrabookem 2 v 1 určeným pro podnikání, který má tenký a lehký design. Lenovo také představilo dva nové All-in-One (AIO) tabletop PC – 19,5palcový HORIZON 2s, nejtenčí tabletop počítač Lenovo a 21,5palcový HORIZON 2e, cenově dostupný tabletop PC Lenovo. Uveden byl také ThinkCentre Tiny-in-One 23 a tenčí a lehčí duální notebook FLEX 2 Pro.

Ultrabook 2 v 1

ThinkPad Helix je určen pro firemní zákazníky, kteří na cestách preferují tablet a současně potřebují i notebook. Tento Ultrabook je nyní ještě tenčí a lehčí a má lepší výbavu. Váží 816 g a je tenký pouze necelých 9,7 mm a je tedy o 12 procent lehčí a o 15 procent tenčí než jeho předchůdce.

thinkpad-helix-nahled

Tento výkonný ultrabook je vybaven nejnovějším procesorem Intel Core M poskytujícím o 30 procent vyšší výkon než předchozí generace. Šasi je vyrobeno z hliníku a baterie vydrží podle výrobce až 12 hodin na jedno nabití, což představuje proti svému předchůdci zlepšení o 60 procent.

ThinkPad Helix je možné využít v pěti režimech – tablet, stojánek, stan, notebook a desktop. Univerzální ThinkPad Helix s odnímatelným displejem umožňuje uživatelům pohodlnou práci na klávesnici ThinkPad nebo vytváření poznámek a skic pomocí digitálního pera. Pro přechod z notebooku na tablet stačí oddělit displej od klávesnice. Nebo je možné jej postavit jako stan či do režimu stojan, kdy je displej 11,6palcového notebooku oddělený, otočený o 180° a znovu zasunutý do základny.

ThinkPad Helix je vybaven předinstalovanými Windows 8.1 Pro a volitelně možnostmi zabezpečení, jako je biometrická čtečka otisků prstů, čtečka čipových karet a třístupňové ověření. Uživatelé si mohou vybrat mezi ThinkPad Helix s klávesnicí ultrabook, který vydrží až 8 hodin na jedno nabití, nebo ThinkPad Helix s klávesnicí ultrabook Pro pro vyšší výkon a až 12hodinovou výdrž baterie. Oba modely jsou vybaveny velkým Full HD displejem s Gorilla Glass sklem a lze je spárovat s volitelným digitálním perem ThinkPad.

Tabletop PC – HORIZON 2s a 2e

Tabletopy Horizon lze provozovat i horizontálně. Model HORIZON 2s je tenký pouze 15 milimetrů a váží jen o trochu více než 2 kg. Je téměř o 4,5 kg lehčí než jeho předchůdce, což ještě více usnadňuje jeho přenášení z místnosti do místnosti v domě nebo dokonce mimo domov. Nové tabletop počítače HORIZON jsou koncipované jako duální pracovní zařízení pro práci a hry. Poskytují stejné režimy „Stand“ (stojánek) a „Flat“ (počítač v horizontální poloze) jako předchozí modely. Uživatelé mohou pracovat v prostředí Windows, pokud je počítač ve vertikální poloze jako AIO, a pak jej položit na plocho pro hraní her v rozhraní Lenovo Aura.

horizon-2s-nahled

Oba modely obsahují víceuživatelské rozhraní Lenovo Aura, které umožňuje dvěma nebo více lidem přístup k jejich fotkám, videím a hudbě společně na jedné obrazovce. Aura nyní spolupracuje lépe se zařízeními s OS Android. Uživatelé mohou spárovat až čtyři zařízení se systémem Android najednou pro přístup k médiím z jejich telefonu, tabletu nebo jiného zařízení přímo na Full HD displeji počítače. Příslušenství v podobě volitelného hliníkového stojanu tak slouží jako nabíjecí stanice.

Oba dva počítače HORIZON 2s a 2e přicházejí s až nejnovější čtvrtou generací procesorů Intel Core a operačním systémem Windows 8.1, spolu s NFC (volitelně na 2e) pro sdílení digitálního obsahu a s Bluetooth 4.0 pro rychlé párování. Oba modely jsou vybaveny integrovanými stereo reproduktory Dolby Home Theater pro profesionální multimediální zážitek a volitelným herním příslušenstvím, včetně joysticku, e-Kostky a pálky. Integrovaná baterie umožňuje až 2,5 hodiny streamování HD obsahu přes Wi-Fi v případě 2s a tři hodiny v případě 2e. Na obou počítačích je rovněž předinstalováno více než 40 her a vzdělávacích aplikací.

tio-23-nahled

První modulární All-in-One desktop značky Lenovo

TIO 23 nabízí 23palcový LCD monitor s LED podsvícením a rozlišením 1920×1080 s možností naklonění vpřed i vzad, USB 3.0, volitelně ODD a ergonomický stojan. Uživatelé si také mohou zvolit svůj preferovaný model Tiny PC uzamčený pomocí K-Lock, kterým se upevňuje Tiny na monitoru. Společně pak modulární AIO působí jako výkonný stolní počítač pro náročné profesionální použití bez jakýchkoliv kompromisů.

FLEX 2 Pro – duální režim

Při tloušťce menší než 25,4 mm staví konvertibilní notebook FLEX 2 Pro na vylepšeném tenkém a lehkém designu svého předchůdce. Jedná se tak o jeden z nejtenčích 15palcových notebooků Lenovo určených pro koncové uživatele. S Windows 8.1 a hliníkovým šasi nabízí toto zařízení s 300° závěsem uživatelům způsob, jak přecházet mezi dvěma režimy – notebook a stojan. S podsvícenou klávesnicí a touchpadem AccuType je psaní v režimu notebooku pohodlné. Když chce uživatel relaxovat, stačí otočit FLEX 2 Pro do režimu stojanu.

flex-2-pro-nahled

FLEX 2 Pro je vybaven 15,6palcovým IPS FHD displejem s podporou 10bodového multitouch pro interaktivní práci s počítačem. FLEX 2 Pro nabízí možnosti zábavy díky 4GB grafice NVIDIA GeForce GT840M a stereo reproduktorům Dolby Home Theater. Notebook se může také pochlubit výdrží až osm hodin při práci na baterii.

FLEX 2 Pro přichází s až nejnovější čtvrtou generací procesorů Intel Core i7, 16 GB DDR3L paměti, výběrem z až 1 TB HD, hybridního úložiště SSHD s integrovanou 16 GB NAND flash pamětí nebo 256 GB SSD úložiště a se softwarem Lenovo SHAREit.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud