Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Novinky pro Oracle Cloud Platform

redakce 05.10.2014

Oracle rozšiřuje portfolio cloudových řešení. Nové služby zákazníkům pomohou vyvíjet a nasazovat aplikace využívající analýzu velkých objemů dat, sociální i mobilní technologie.

Platforma Oracle Cloud Platform umožňuje snadno vytvářet nové aplikace, rozšiřovat aplikace Oracle SaaS (software as a service, software jako služba) a migrovat stávající on-premise aplikace do cloudu. Tato platforma poskytuje zákazníkům a partnerům společnosti Oracle stejnou platformu (platform as a service, PaaS), na jejímž základě jsou provozovány i služby SaaS společnosti Oracle a dalších poskytovatelů služeb, včetně nevýznamnějších hráčů na trhu. Platformu mohou současně využívat i samotní zákazníci nebo nezávislí dodavatelé softwaru (ISV, independent software vendor).

Platforma Oracle Cloud Platform je založena na výkonu, dostupnosti, škálovatelnosti a zabezpečení klíčových technologií společnosti Oracle – databáze Oracle, prostředí Java a middlewaru Oracle Fusion. Do platformy je vestavěna podpora pro mobilní a sociální technologie, zpracování dat v operační paměti (in-memory) a sdílení zdrojů (multitenancy). Platforma Oracle Cloud Platform proto představuje snadný způsob přechodu do cloudu pro zákazníky i nezávislé prodejce softwaru.

Oznámení nových služeb se uskutečnilo v rámci konference Oracle OpenWorld.

V rámci platformy Oracle Cloud Platform bylo uvedeno šest nových služeb:

  • Oracle Big Data Cloud: Umožňuje zákazníkům analyzovat a zpracovávat velké objemy dat (big data) pomocí platformy Hadoop. Přitom je k dispozici snadno použitelná, zabezpečená, pružná a spravovatelná infrastruktura plně integrovaná s dalšími službami Oracle Cloud.
  • Oracle Mobile Cloud: Umožňuje zákazníkům uvádět na trh vlastní mobilní aplikace s parametry podnikové úrovně. Zákazníci se přitom mohou spolehnout na spolehlivou cloudovou platformu představující základ služby (back end).
  • Oracle Integration Cloud: Podniky mohou díky tomuto řešení integrovat různé cloudy nebo prostředí cloudu a on-premise (na vlastní infrastruktuře provozovaných) systémů. Integraci lze rychle navrhnout i nasadit, výsledné prostředí snadno monitorovat a řídit. Rozhraní pro správu založené na webovém prohlížeči je současně intuitivní i plnohodnotné z hlediska funkčnosti.
  • Oracle Process Cloud: Umožňuje podnikům navrhovat, nasazovat, monitorovat a optimalizovat obchodní procesy, a zvyšovat tak efektivitu, agilitu a produktivitu podnikání.
  • Oracle Node.js Cloud: Nabízí zákazníkům snadné a rychlé nasazení aplikací v jazyce JavaScript spolu se všemi potřebnými knihovnami. Poskytuje k tomu vysoce dostupné a dynamicky škálovatelné prostředí, kdy infrastruktura Oracle Cloud umožňuje kontinuální integraci a správu aplikací.
  • Oracle Java SE Cloud: Umožňuje rychlé nasazení aplikací na platformách Java SE 7 a 8. Nabízí stejné funkce a přednosti jako služba Oracle Node.js Cloud.

Nově oznámené služby doplňují již dříve dostupné portfolio služeb Oracle Cloud Platform: Oracle Database Cloud, Oracle Database Backup Cloud, Oracle Java Cloud, Oracle Messaging Cloud, Oracle Developer Cloud a Oracle Business Intelligence Cloud.

Portfolio Oracle Cloud představuje v oboru nejkomplexnější nabídku služeb veřejného cloudu, které zahrnuje SaaS (software jako služba), PaaS (platforma jako služba), DaaS (data jako služba) a IaaS (infrastruktura jako služba). Společnost Oracle proto může nabízet cloudové služby integrované napříč všemi těmito přístupy.

Služby Oracle Cloud se již dočkaly široké adopce, denně podporují 62 milionů uživatelů a 23 miliard transakcí. Platforma využívá 30 000 zařízení a 400 petabajtů úložného prostoru v 19 datových centrech po celém světě.

Podrobnější informace (v angličtině)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud