Přejít k hlavnímu obsahu

Novinky pro vývojáře v JavaScriptu: odborná konference JSDays 2022 se koná už v příštím týdnu

redakce 07.02.2022

Počítačová škola GOPAS loni poprvé nabídla novou akci JavaScript Days, zaměřenou na rychle se rozvíjející oblast dnes jednoho z nejpoužívanějších vývojářských prostředí. Její další ročník, tedy JSDays 2022 ONLINE, je připravený na 17. února.

Konference JSDays 2022 ONLINE je jedním z novějších přírůstků v nabídce odborných konferencí Počítačové školy GOPAS. Je určená zejména pro JavaScript vývojáře, front-end programátory a samozřejmě také ty, kteří se o JavaScript a související technologie zajímají.

„JavaScript jako multiplatformní skriptovací jazyk nabývá v současné době rychle na významu, je třeba vyvíjet aplikace využitelné jak na počítačích, tabletech, tak na chytrých telefonech a dalších smart zařízeních. Proto považujeme za důležité pro naše IT profesionály připravit akci, v jejímž rámci mohou načerpat informace o nejnovějších trendech a získat ucelený přehled o vývoji JavaScriptu a dalších podobných nástrojích. Konferenci pořádáme v on-line podobě, takže počítáme i s účastí slovenských IT odborníků, a to nejen mezi přednášejícími, ale i účastníky konference,“ říká Jan Dvořák, výkonný ředitel počítačové školy GOPAS.

300-300-jsdays-chip

JSDays 2022 ONLINE představí účastníkům aktuální novinky v JavaScriptu, nabídne porovnání frameworků i možné směry dalšího vývoje. Mluvit se bude i o tom, v jak účinnou zbraň se JavaScript může změnit v rukou hackera nebo jak lze využít jazyk Kotlin při psaní JavaScriptových aplikací. Developerům asi není neznámý pojem Angular, s jehož aktuální verzí a jejími přínosy se mohou seznámit v 60 minutách. Další přednášky se zaměří například na Hooky v Reactu, motivaci k jejich vzniku, pravidla použití i jejich úskalí.

Konference bude jednodenní a nabídne 12 přednášek dvanácti předních českých a slovenských odborníků, a to ve dvou streamech najednou. Protože se uskuteční v online podobě, budou mít její účastníci ještě po dalších 7 dní k dispozici archiv všech přednášek.

Podrobné informace o konferenci najdete také na stránkách JSDays 2022.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme