Přinejmenším tomu napovídá nový patent, který se objevil. Řeší lepší oporu displeje v místě ohybu, a tím zabraňuje jeho nerovnému povrchu. Nastupuje tedy i Apple do oblasti skládacích zařízení? Trh se skládacími smartphony je poměrně nový a velmi se rozvíjí. Je jen škoda, že uváděná zařízení jsou stále limitována určitými omezeními nebo dokonce potřebují opakované uvedení, aby se bez problému dostaly na trh. Vývojáři a konstruktéři společnosti Apple by nyní mohli mít řešení pro jeden z největších zdrojů chyb při skládání smartphonů.
Slabou stránkou konstrukce skládacích displejů je místo ohybu displeje a podpůrný mechanismus, který umožňuje skládání. Na displeji je často umístěn mechanismus, který často způsobuje nevzhledné nerovnosti. Patent od Apple nyní naznačuje, že by konstrukce mohla být provedena jinak. Skryté opěrné prvky by mohly zajistit plochu displeje bez nerovností a zvrásnění, a to i při použití sklopného systému.
Skrytá pomoc pod displejem
Funkce podpůrných součástí, které by měly u skládacích telefonů Apple zajistit hladký povrch displeje bez nerovností.
V pevných částech těla mobilu pod displejem jsou v místě jeho ohybu umístěny sklopné lišty, které se rozšíří a vyrovnají při otevírání telefonu. Účinně tak podporují displej zespodu, takže by teoreticky neměly být na displeji viditelné žádné záhyby a nerovnosti. Pokud se chytrý telefon znovu složí, podpůrné lišty se sklopí a umožní tak snadnou konverzi do běžného praktického formátu smartphonu.
Přečtěte si také: Nový patent skládacího telefonu Huawei Mate X2
Jak a zda vůbec bude podaný patent Apple implementovat, zůstává otázkou. Na první pohled se zdá, že je mechanismus zařízení dobře promyšlený, ale do celkové funkce systému vnáší prvek, který může být zdrojem chyby. V každém případě testování a ladění takového řešení bude vyžadovat hodně času pro zdokonalení do stavu, umožňujícího reálné uvedení skládacího iPhonu na trh. Jinak by si Apple s nedotaženým zařízením mohl natlouct nos.