Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový konvertibilní ultrabook

redakce 05.09.2012

Mezi ultrabookem a tabletem – takový je nový hybridní notebook Satellite U920t od Toshiby. Můžete ho použít jako výkonný pracovní nástroj i jako multimediální tablet. K vidění byl na výstavě IFA a dodávat se bude s MS Windows 8.

Společnost Toshiba představila nový konvertibilní ultrabook Satellite U920t, který spojuje výkon notebooku s použitelností tabletu. Dotykový displej s úhlopříčkou 12,5" se jednoduše transformuje z notebooku do režimu tabletu. Satellite U920t je tak novou alternativou pro uživatele, kteří chtějí univerzální mobilní počítač v kompaktním těle.

Satellite U920t nabízí výhody z obou světů: pro konzumaci obsahu může být konvertibilní ultrabook provozován v režimu tabletu, zatímco pro tvorbu obsahu bude vítaným řešením mód notebooku. U920t bude vybaven senzorem Intel Solution Sensor, který monitoruje stavy prostředí, jako je akcelerace, úhlová rychlost nebo intenzita okolního světla. Satellite U920t se spustí během několika sekund a umožňuje rychlé probuzení. Nový konvertibilní Ultrabook od Toshiby bude v Evropě k dispozici během čtvrtého čtvrtletí 2012.

Dotykový IPS displej s rozlišením 1366 × 768 bodů podporuje až pět prstů zároveň. Má LED podsvícení a široké pozorovací úhly. Displej je chráněn proti poškrábání sklem Corning Gorilla Glass. Satellite U920t je poháněn třetí generací procesorů Intel pro ultrabooky a grafikou HD Graphics 4000. Pro uložení dat slouží SSD disk s kapacitou až 256 GB.

Malý a snadno přenosný Satellite U920t nabízí plnohodnotné porty, jako je HDMI, dva USB 3.0 a čtečku karet SD. Také má WLAN a Bluetooth 4.0 pro rychlý bezdrátový přístup k sítím a připojení periferií. Podpora technologie Intel Wireless Display umožňuje bezdrátové streamování obsahu na velkou obrazovku kompatibilního televizoru. Konvertibilní ultrabook má zabudovány dvě kamery: přední VGA s 1Mpx čipem a senzorem okolního světla a druhou 3Mpx s automatickým ostřením na zadní straně. Jeden z USB portů podporuje funkci Sleep-and-Charge pro nabíjení USB zařízení. Rozměry ultrabooku jsou 326,5 × 213 × 19,9 mm a hmotnost 1,45 kg.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud