Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový přístup k zoomu

redakce 11.07.2013

Nový model smartphonu Nokie se jmenuje Lumia 1020 a chlubí se druhou generací 41megapixelového senzoru a novou verzí zoomu, která umožňuje objevit více detailů.

 

S technologií Nokia PureView zahrnující optickou stabilizaci obrazu je podle výrobce telefon schopný přinášet jedny z nejostřejších snímků, které je možné pořídit digitálním fotoaparátem. Toho je dosaženo kombinací hardwaru a nové aplikace nazvané Nokia Pro Camera. Zoom lze použít jak před, tak po pořízení snímku. Díky přehlednému uživatelskému rozhraní, které vizuálně demonstruje, jak jednotlivá nastavení ovlivní finální snímek nebo video, je s Nokia Pro Camera pořizování, editace a sdílení fotografií i videí srozumitelnější a snazší.

 

S využitím nové funkce nazvané dual capture umožňuje Nokia Lumia 1020 pořídit snímek s vysokým 38megapixelovým rozlišením, pro zajištění možností při dodatečné editaci, a zároveň vytvořit 5megapixelový obrázek, který lze sdílet na sociálních sítí. Na 41megapixelový senzor navazuje optika Zeiss se šesti fyzickými čočkami a optickou stabilizací obrazu. Nokia Lumia 1020 také přináší bezplatnou službu pro streamování hudby bez reklam Nokia Hudba.

Nokia také uvolnila nový software development kit (SDK) pro fotoaparát, který vývojářům otevírá obrazové editační funkce Nokia Lumia 1020. Nokia také představila Nokia Camera Grip, který přináší další funkce i delší výdrž baterií. Jedná se o přídavné příslušenství, které doplňuje ostatní funkce jako je vestavěný xenonový blesk či mechanická závěrka. Nokia Camera Grip disponuje také konektorem pro nasazení na stativ. Na trhu se objeví během tohoto měsíce za předpokládanou prodejní cenu 79 USD.

Nokia Lumia 1020 se začne nejprve prodávat v síti AT&T v USA. Prodej bude zahájen 26. července s cenou 299,99 USD s dvouletou smlouvou. Následně během tohoto čtvrtletí Nokia Lumia 1020 dorazí do Číny a na klíčové evropské trhy.

Nokia Lumia 1020

  • Operační systém: Windows Phone 8
  • Lokalizační služby HERE : bezplatné celosvětové HERE Mapy a HERE Autem+; Aplikace HERE MHD dostupná ke stažení ve Windows Phone Store
  • Displej: 4,5” AMOLED WXGA (1280×768), 2.5 D vyřezávané Corning Gorilla 3 Glass, PureMotion HD+, ClearBlack, mód vysokého jasu, čitelnost na přímém slunci, super sensitive touch, Nokia Glance Screen
  • Baterie: 2000 mAh akumulátor, podpora pro bezdrátové nabíjení s využitím speciálního krytu
  • Procesor: 1,5 GHz dual-core Snapdragon S4
  • Hlavní fotoaparát: PureView 41 MP s optickou stabilizací obrazu, Rozlišení: 7712 × 5360. Zahrnuje Nokia Pro Camera. Xenon blesk pro statické fotografie, LED pro video
  • Přední fotoaparát: HD 1.2 MP širokoúhlý
  • Paměť: 2 GB RAM, 32 GB interní paměť; 7 GB bezplatné cloudové úložiště SkyDrive

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud