Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový procesor pro video s HDTV rozlišením a vysokou snímkovou frekvencí

redakce 19.12.2013

Společnost Axis Communications uvádí novou generaci svého system-on-chip procesoru pro síťové kamery a video enkodéry. 

Nový ARTPEC-5 je postaven na dvoujádrové víceprocesorové architektuře, má větší vyrovnávací paměť a vyšší paměťovou propustnost. Vyšší výkon tak umožňuje pokročilejší inteligentní zpracování obrazu a videoanalytické aplikace.

Nový čip ARTPEC-5 obsahuje podporu pro standardní kompresi obrazu H.264 High Profile (HiP) a vysokou snímkovou frekvenci (60 fps) pro enkódování v plném rozlišení HDTV (1 080p). To představuje dvojnásobnou snímkovou frekvenci a rozlišení, než jaké dnes nabízejí konvenční řešení pro HDTV videodohled. Vysoká rychlost snímání umožňuje zachycovat více detailů rychle se pohybujících objektů, např. v situacích, kdy je třeba zachytit poznávací značky rychle jedoucích vozidel pro následnou identifikaci. Při plném rozlišení HDTV lze sledovat velké oblasti bez kompromisů v detailech obrazu a zachytit tak vše potřebné, když dojde k nějakému incidentu.

artpec-5-nahled

Společnost Axis v podobě procesoru ARTPEC-5 představuje návrh optimálního řešení, které vede ke snížení spotřeby energie síťových kamer a video enkodérů. Nový čip také dokáže zpracovat více videostreamů současně než předchozí generace, přináší rychlejší rozhraní pro ukládání dat na SD karty, a to společnosti Axis otevírá cestu pro vývoj kamer s pokročilými možnostmi zpracování obrazu, jež splní i ty nejnáročnější výzvy videodohledu.

Díky své dvoujádrové architektuře, větší kapacitě vyrovnávací paměti a vyšší propustnosti poskytuje nový čip ARTPEC-5 větší výpočetní výkon pro inteligentní zpracování obrazu a videoanalytické aplikace, které si mohou koncoví uživatelé snadno zvolit a stáhnout do svých kamer Axis prostřednictvím AXIS Camera Application Platform. V širokém portfoliu aplikací, které je dnes k dispozici, jsou například pokročilé funkce, jako je rozpoznávání, počítání, detekce a sledování.

AXIS Camera Application Platform umožňuje poskytovatelům softwaru (třetím stranám) vyvíjet aplikace, které mohou být následně staženy a nainstalovány do kamer Axis. Vývojáři aplikací se mohou přihlásit do programu Axis Application Development Partner (ADP). Axis nabízí vývojářský software development kit (SDK) a nástroje ověření kompatibility, aby bylo možné ověřit, zda aplikace poběží bez problémů na všech kamerách Axis.

První výrobek, který využije nový čip ARTPEC-5, je AXIS Q7436 Video Encoder, nový vysoce výkonný 6-kanálový video enkodér v blade provedení.

Zdroj: TZ Axis.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud