Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Nový web o internetové bezpečnosti WeLiveSecurity.com

redakce 27.05.2013

Firma ESET představil web WeLiveSecurity.com, který má sloužit jako přehledný zdroj novinek, tipů a analýz o internetové bezpečnosti.

WeLiveSecurity.com je stránka určená každému, kdo se zabývá bezpečností zařízení s připojením k internetu. Nabízí denní zpravodajství, rady, hlubší analýzy i odborné texty o problematice bezpečnosti.

Odborné zázemí společnosti Eset reprezentované výzkumníky, jako jsou Righard Zwienenberg, Pierre-Marc Bureau, David Harley, Alexandr Matrosov nebo Robert Lipovsky, umožňuje informovat a vzdělávat čtenáře o problémech webové bezpečnosti.

Za více než dvě desítky let pracovali výzkumníci Eset z Evropy, Ruska, Kanady, Jižní Ameriky a USA na stovkách projektů, jejichž cílem bylo odhalit hackerské sítě a další kybernetickou kriminalitu. Byly provedeny i analýzy sofistikovaných a cílených útoků, jako byl ACAD/Medre.A, který kradl technické projekty vytvořené v programu AutoCAD; na armádu zaměřeného gruzínského Georbotu; prvního masově rozšířeného trojanu pro Mac přezdívaného Flashback; nebo Linux/Cdorked.A, tzv. backdooru napadajícího webové servery apache. Výzkumníci vysledovali původ těchto útoků a teritoriální dosah, čímž pomohli uživatelům, firmám a vládním institucím po celém světě zajistit větší bezpečnost.

„Nový portál WeLiveSecurity.com bude efektivním nástrojem pro sledování nejnovějších zjištění bezpečnostních odborníků, jako byly nedávné cílené útoky malwaru, který kradl data v Pákistánu analyzované výzkumníkem firmy Eset Jean-Ianem Boutinem. Veřejná prezentace strategií využívaných tímto škodlivým kódem, jako falešné e-mailové přílohy, pomáhá firmám i uživatelům vylepšit mezery v jejich bezpečnosti,“ říká Stephen Cobb, bezpečnostní odborníky společnosti Eset.

Zpravodajský web WeLiveSecurity.com se spouští v angličtině a do konce roku 2013 se plánuje také jeho španělská mutace. V budoucnosti by Eset chtěl spustit tuto stránku také v dalších jazycích, a to v závislosti na regionálních požadavcích.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud