Přejít k hlavnímu obsahu

Nový život pro staré smartphony

Pavel Trousil 15.08.2019

Chytré telefony, které jsou zastaralé, je možné použít jako dálkové ovladače, přehrávače médií nebo jako domácí chůvičky.

Běžnému uživateli nevydrží chytrý telefon při každodenním používání většinou déle než tři roky, aniž by to mělo nějaké následky: škrábance na displeji i těle, odcházející baterie a stále zastaralejší a tím i nebezpečnější operační systém  A i když smartphone funguje víceméně bezchybně, je těžké odolat nabídkám na nejnovější zařízení, která nabízejí větší pohodlí, ale i skvělé fotografie a video ve vysokém rozlišení.

Je ale dobře, že lze už trochu zastaralé smartphony využít i pro jiné účely, u nichž nejsou nedostatky související s vyšším věkem tak závažné. Tedy alespoň za předpokladu, že displej a jeho dotyková vrstva jsou v provozuschopném stavu. Pro alternativní použití, které v tomto článku popisujeme, není potřeba SIM karta a síťové připojení může probíhat prostřednictvím domácí Wi-Fi. Chce to jen mít dobré nápady a využití se snadno najde. Naše tipy najdete v Chipu 9/2019.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud