Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Obchod Google Play mění design i na vašem telefonu: některým připomíná iPhone

Jakub Fišer 12.04.2024
Zdroj: Mika Baumeister/Unsplash

Už nějakou dobu jsme tu neměli překotný redesign aplikace Google Play na telefonech se systémem Android. Ten současný vypadá na první pohled velmi prakticky, do značné míry ale mění to, jak jsou rozvržené jednotlivé ovládací prvky. A navrch někomu připomíná rozvržení aplikací v konkurenčním systému iOS.

Kapitoly článku

Google Play v novém designu

Server Phone Arena upozornil na změnu designu aplikace Google Play. Ta zřejmě v nejbližší době čeká postupně všechny uživatele. A když jsme v úvodu upozorňovali, že do značné míry mění to, jak přehledně či nepřehledně na vás rozhraní obchodu působí, rozhodně jsme nebyli daleko od pravdy.

Mohlo by vás zajímat

Z uniklých snímků je patrné, že vše důležité se přesunulo z horní části dolů. Co to znamená? Nahoře už najdete pouze prokliknutí na váš profil, jinak nic. To důležité – vyhledávací pole – se totiž přesunulo dolů.

Tam nově najdete lištu s pěti prvky: hry, aplikace, vyhledávání, akce a knihy. Rozdíl oproti původnímu stavu je značný, nově si totiž uživatel vystačí pouze se spodní lištou, nemusí se řídit zbytkem obrazovky.

Ukázka nového UI Google Play
Zdroj: se svolením Phone Arena

Podobnost s iOS?

Na první pohled dokonce nové rozhraní obchodu Google Play připomíná aplikace navržené pro iOS od Applu. Ty totiž již od prvních verzí jablečného systému pracují v tomto unifikovaném stylu, kdy máte napříč celou aplikací k dispozici dolní lištu s dynamicky se měnícími ovládacími prvky.

Android oproti tomu fungoval dlouhou dobu v režimu, kdy část prvků je v horní polovině a část v dolní. S nástupem Material You designu se však tento koncept významně proměnil.

Zdroj uvádí, že tato novinka se netýká pouze přechodu novějších zařízení na Android 15, pravděpodobně tak redesign Google Play zamíří co nevidět postupně na všechny androidové stroje.

Zdroj: Phone Arena


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud