Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Oblíbený čistič CCleaner nyní uklidí i ve WhatsAppu, VLC a Netflixu: k dispozici je nová verze

Jiří Palyza 04.08.2022

Úklid ve Windows je po čase nezbytný. Systém se každodenním používáním zanese spoustou datového smetí, což se negativně projevuje na jeho výkonu. To samé ale platí i o dalších programech.

Pro zbavení datového odpadu je možné použít palubní nástroje Windows, sáhnout se ale dá i po nástrojích ostatních poskytovatelů. Jedním z hodně používaných je CCleaner, který je aktuálně k dispozici ve verzi 6.02.

Podobně, jak tomu bylo i v předchozích verzích, vývojář současně aktualizoval verze s adwarem, přenosnou verzi a tenkou verzi, která je bez reklam. Z těchto tří možností doporučujeme verzi přenosnou.

CCleaner 6.02: podpora obchodu Microsoft Store

Aktualizace na verzi 6.02 nabízí několik nových funkcí. Patří mezi ně především nová podpora stahovací platformy Microsoft Store. Protože aplikace pro Windows, které jsou v tomto obchodu k dispozici, také hromadí dočasné soubory, protokoly a ukládají si data do mezipaměti, zatěžuje to v konečném důsledku paměťové úložiště počítače. K vyčištění dvaceti nejoblíbenějších aplikací z Microsoft Store se dá nyní CCleaner také využít. Patří mezi ně:

– WhatsApp Desktop,
– VLC Media Player,
– Netflix Windows App.

Pro instalaci aktualizace stačí jen stáhnout nejnovější verzi programu a spustit instalační program. Máte-li na svém počítači předchozí verzi, bude jednoduše přepsána. Odstranění její instalace nebude před aktualizací nutné. Všechny změny, které nová verze obsahuje, jsou detailně rozepsány v dokumentu o změnách.

Zdroj: CCleaner.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme