Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ochrana pro PC, Android i Mac

redakce 18.09.2013

Společnost Kaspersky Lab uvádí na trh novu verzi Kaspersky Internet Security – multi-device 2014. Nový produkt nabízí prémiovou ochranu pro ta nejpoužívanější zařízení – nejen počítače s Windows, ale také pro mobilní zařízení s Androidem a pro počítače Mac. K dispozici je již také česká verze nejnovější Kaspersky Internet Security pro počítače s Windows a během několika dnů bude i pro zařízení s Androidem.

Jakoukoliv kombinaci zařízení může uživatel chránit pomocí jediného aktivačního klíče. Dle průzkumu B2B International B2C Global Brand Tracker Survey z letošního dubna má totiž každá domácnost v průměru 4,5 zařízení připojeného k internetu.

50 % uživatelů Androidu a 60 % Macu tvrdí, že pro svá zařízení ochranu nepotřebují. Nicméně kybernetičtí zločinci se v poslední době stále více soustředí na nové příležitosti ke krádeži osobních údajů a peněz, což jim tyto platformy umožňují. Existují ale i běžné hrozby, které ohrožují uživatele bez ohledu na jejich operační systém. Mezi nimi jsou hlavně spamy a phishing. Antivirové a antiphishingové technologie v Kaspersky Internet Security – Multi-Device blokují škodlivé a phishingový odkazy zasílané přes sociální sítě (Facebook, Twitter, apod.), e-maily a další. Navíc upozorňují na podezřelé odkazy krátkými zprávami zasílanými na mobilní zařízení.

Dospělý obsah také patří mezi běžné hrozby. Modul rodičovské ochrany v produktu Kaspersky Internet Security – Multi-Device pro PC i Mac umožňuje rodičům mít pod dohledem, jak se jejich děti připojují k internetu a co na něm dělají. Mohou zablokovat některé stránky, určitý obsah, omezit čas strávený na internetu a zabránit, aby na něm kdokoliv uváděl osobní údaje.

Jednou z nejčastějších činností na internetu jsou online nákupy. 82 % uživatelů na internetu nakupuje. Díky technologii v novém produktu Kaspersky Lab je možné tyto nákupy provádět jak na PC, tak na Macu bezpečným způsobem. Kromě antiphishingových funkcí jde i o bezpečnou klávesnici (Security Keyboard), funkci Safe Money, která zvyšuje bezpečnost při internetovém bankovnictví, běžném online nakupování i při využití platebních systémů jako je PayPal, WebMoney, apod.

Ochrana počítačů s Windows

Kaspersky Internet Security – multi-device 2014 obsahuje veškerou ochranu z produktů Kaspersky Internet Security 2014 a Kaspersky Anti-Virus 2014.

Hlavní funkce ochrany PC:

 • Vylepšená proaktivní ochrana Safe Money před odcizením finančních prostředků při online transakcích a nakupování.
 • Ochrana proti programům, které blokují obrazovku. Technologie chrání před trojskými koňmi, jejichž cílem je zablokování počítače a vydírání (tzv. ransomware).
 • Vylepšená funkce Automatic Exploit Prevention, tedy automatická prevence zneužití slabých míst – pomáhá zabránit škodlivému softwaru ve využívání slabých míst v operačním systému (OS) nebo v aplikacích.
 • Vylepšená rodičovská ochrana.
 • Technologie Trusted Applications Mode, která automaticky blokuje nevěrohodné programy.
 • Technologie ZETA Shield, poprvé použitá v produktech Kaspersky Lab pro domácí uživatele, sloužící k důkladnému hledání skrytých škodlivých kódů.

Ochrana tabletů a chytrých telefonů s Androidem

Zhruba 99 % malwaru pro mobilní zařízení, který detekuje Kaspersky Lab, je zaměřeno na zařízení s Androidem. Jeho množství se navíc oproti roku 2011 loni zešestinásobilo (na 35 000 unikátních vzorků) a v první polovině letošního roku opět prudce vzrostlo (48 000). To jasně dokazuje potřebu ochrany těchto zařízení.

Hlavní charakteristiky technologie ochrany zařízení s Androidem v Kaspersky Internet Security – Multi-Device:

 • Ochrana v reálném čase, včetně automatického skenování stažených programů
 • Ochrana při prohlížení internetu
 • Integrace s cloudovou databází Kaspersky Security Network
 • Možnost filtrování hovorů a zpráv SMS
 • Funkce k minimalizaci zneužití cenných osobních údajů při ztrátě či krádeži zařízení, zejména pomocí vzdáleného přístupu a ovládání přes Kaspersky Anti-Theft Web Management. Funkce Mugshot umožňuje zloděje tajně vyfotit, se SIM Watch lze telefon zablokovat, pokud v něm někdo vymění SIM kartu, a v případě, že se zařízení nachází poblíž, je v ochraně zabudovaný i speciální alarm, který na něj upozorní.

 

Ochrana počítačů Mac

S rostoucím trhem Maců začínají kybernetičtí zločinci obracet pozornost i k této platformě.

Hlavní funkce ochrany počítačů Mac:

 • Plná ochrana před malwarem, včetně malwaru určeného speciálně pro počítače Mac
 • Data v reálném čase z cloudové databáze Kaspersky Security Network
 • Vylepšená rodičovská ochrana
 • Virtuální klávesnice chránící před takzvaným key-loggingem, tedy odezíráním činnosti na klávesnici.


Více informací o Kaspersky Internet Security – multi-device 2014 naleznete zde.

Koupi produktu lze kombinovat dle počtu zařízení a také délky platnosti licence – k dispozici je na jeden nebo dva roky. Plně funkční zkušební verze je k dispozici tady.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud