Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Odolné tablety s Windows 8 i Androidem

redakce 10.01.2013

Po odolných noteboocích Toughbook nabízí nyní Panasonic i celou řadu odolných tabletů nazvaných Toughpad. 10“ model FZ-G1 je založen na MS Windows 8 a 7“ Toughpad JT-B1 má v sobě Android. Tablety snesou extrémní teploty, pád z výšky i polití vodou.

Společnost Panasonic představila na tiskové konferenci dva nové tablety. Podle zástupců této firmy získají v tabletech systémy MS Windows 8 Pro a Google Android v příštích letech více jak poloviční podíl, takže vsadila právě na ně. Panasonic se už delší dobu soustředí na produkty pro podnikové prostředí, které mají na rozdíl od tradičních produktů mnohem vyšší odolnost. Známé jsou její odolné notebooky Toughbook. Nová rodina odolných tabletů dostala jméno Toughpad.

Mezi novinky patří 10,1“ tablet Toughpad FZ-G1 založený na MS Windows 8 Pro a 7“ model JT-B1 s Google Androidem. Desetipalcový displej tabletu FZ-G1 má rozlišení 1920 x 1200 bodů a podle výrobce je velmi dobře viditelný i na přímém slunci. Jde o displej typu IPSa s jasem 800 cd/m2.

Tablet pohání procesor Intel Core i5-3437U vPro Ultra Low Voltage (s nízkou spotřebou) pracující na frekvenci 1,9 GHz, 4GB paměti RAM  a 128GB SSD disk (na výběr je i 256GB).Uživatel má dále k dispozici přední 1,3mpx webkamerku, USB 3.0 port, Bluetooth a samozřejmě WiFi.

Hlavní předností tohoto Toughpadu je ovšem odolnost proti pádu z výšky 120 cm, odolnost proti vodě (která byla na tiskové konferenci demonstrována) a schopnost pracovat v extrémních podmínkách – nevadí mu prach, bahno, písek, nebo teploty od -20 do 60 °C. Baterie pak podle údajů výrobce vydrží až 8 hodin, lze ji snadno vyměnit, případně nahradit jinou s vyšší kapacitou (až 16 hodin provozu). Hmotnost Toughpadu přitom není vzhledem k jeho robustnosti nijak přehnaná. Váží 1,1 kg.

Další předností je to, že kromě tradičních portů a výbavy si zákazník může vybrat i speciální vybavení – sériový port (ještě stále hojně využívaný například v automobilovém a vůbec průmyslovém prostředí), USB 2.0 port (pokud ho zařízení vyžaduje a nespokojí se s USB 3.0), čtečka microUSB karet, GPS, výstup na antény, čtečka Smart karet, LAN konektor, nebo druhá webová kamerka. Za pozornost stojí port pro připojení kolíbky – ten totiž u tabletů najdete jen zřídka.

Co se týká Toughpadu JT-B1, ten je založen na Androidu 4.0 a má přijatelnou váhu 544 g. 7“ IPS displej má rozlišení 1024 x 600 a jas 500 cd/m2. O výkon se stará dvoujádrový procesor s frekvencí 1,5 GHz, 1 GB paměti RAM a k dispozici je 16GB flash paměť. Do výbavy patří NFC, WiFi, Bluetooth, 1,3mpx kamerka  a opět konektor na kolíbku (například do automobilu).

Výhodou oproti konkurenci je opět především odolnost – může totiž spadnout až ze 150 cm, nevadí mu vibrace, voda, ani teploty od -10 do 50 °C. Na baterie by měl tablet vydržet 8 hodin a je výměnná. Ceny produktů nejsou zatím známy.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud