Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Olympus E-5 a PEN E-P2

redakce 15.09.2010

Společnost Olympus na konci léta představuje dva zajímavé digitální fotoaparáty Olympus E-5 a PEN E-P2. E-5 je prachotěsná a voděvzdorná digitální zrcadlovka navržená do extrémních podmínek a PEN E-P2 spadá do kategorie nejluxusnějších digitálních kompaktů se širokými možnostmi manuálního ovládání a precizním provedením.

Olympus E-5

Olympus E-5 je vyroben z lehkého a odolného hořčíkového těla, které je prachotěsné, voděvzdorné a dostatečně robustní pro práci i ve složitých exteriérových podmínkách. Nový model je plně kompatibilní s řadou objektivů 4/3 standardu a je vybaven zcela novým 12,3 megapixelovým snímačem a obrazovým procesorem TruePic V+. Vedle ultrazvukového antiprachového filtru je fotoaparát vybaven také 3 palcovým výklopným a otáčecím LCD displejem s vysokým rozlišením. Mezi další prvky patří časy až 1/8000 s., sekvence 5 snímků za sekundu, citlivost IS0 6400, možnost natáčení HD videa, bezdrátové řízení a odpalování blesků a umělecké filtry.

Podle výrobce má 12,3 megapixelový High Speed Live MOS snímač v kombinaci s novým obrazovým procesorem TruePic V+  přinášet novou technologii zpracování detailu, využívající sofistikované algoritmy pro zpracování jednotlivých pixelů, což má mít za následek dojem vyššího rozlišení, takže E-5 má produkovat lepší snímky než ostatní fotoaparáty se stejným množstvím pixelů.

E-5 je prvním Olympus fotoaparátem, jenž nabízí filtr „Dramatic Tone“, který vytváří virtuální HDR fotografie na jedno stisknutí spouště. Všechny umělecké filtry lze aplikovat nejen na snímky, ale i na video nahrávky, které E-5 zachycuje v HD rozlišení 720p / 30 sn./s. S vestavěným mono mikrofonem, konektorem pro připojení stereo mikrofonu a HDMI rozhraním, je nová zrcadlovka plně připravena pro natáčení a následné promítání vysoce kvalitního videa. Sloty pro paměťové karty SD a CompactFlash poskytují dostatek místa pro fotografie i video záznamy.

E-5 je vybavena ultrazvukovým systémem mechanické stabilizace obrazu a super rychlým 11zónovým plně křížovým zaostřovacím systémem. Horizontální i vertikální zdvojené AF senzory znamenají v praxi celkem 44 rozdílných zaostřovacích bodů, které se využívají pro rychlý výpočet přesného zaostření. Rychlost závěrky dosahuje 1/8000 sekundy při sekvenci 5 sn./s.

 

Olympus PEN E-P2

Olympus E-P2 kombinuje výhody výměnných objektivů a univerzální schopnosti digitálních zrcadlovek s malými rozměry kompaktních fotoaparátů.  E-P2 je vybaven uměleckými filtry, velkým 3palcovým displejem, automatickým zaostřováním a HD video režimem. Navíc nabízí unikátní antiprachový filtr. Kromě technických specifikací je ale 12,3megapixelový PEN E-P2 zajímavý hlavně designem a zpracováním. Retro design, lehce zakřivené linie a především robustní kovové tělo v černé barvě dodává přístroji profesionální vzhled.

Na pultech se objeví dva nové kity, které budou obsahovat malý objektiv Pancake M.ZUIKO DIGITAL 17mm 1:2.8 v černém provedení. Tento objektiv bude k dostání pouze v kitové sadě. Délka objektivu je 22mm a hmotnost 71g, takže se snadno vejde do kapsy nebo brašny. V nových kitech rovněž najdeme port pro řadu profesionálního příslušenství. Sada „E-P2 Special Black EVF Edition“ využívá potenciálu tohoto konektoru ve spojení s elektronickým černým hledáčkem VF-2. Výhody externího průhledového hledáčku, který zároveň zobrazuje všechny expoziční informace, uživatelé ocení hlavně za přímého slunečního svitu. Navíc je možné jej vyklápět až o 90° a lze na něm nastavit dioptrickou korekci. Hledáček má rozlišení 1,44 milionu pixelů.
Set „E-P2 Special Black Flash Edition“ je doplněn o externí blesk FL-14, vyrobený v černé barvě exklusivně pro tento kit. Blesk FL-14 lze ovládat přímo z fotoaparátu a nabízí všechny běžné zábleskové režimy, jako např. redukci červených očí, synchronizaci na přední a i zadní lamelu, automatické i manuální nastavení výkonu apod. Samostatně se dodává pouze ve stříbrné barvě. Ve zmíněném kitu je exklusivně v barvě černé. Zajímavou drobností je krytka se stříbrným logem F, které odkazuje na klasický fotoaparát Olympus Pen F. Krytku je možné koupit také samostatně za cenu 1 499 Kč vč. DPH.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud