Přejít k hlavnímu obsahu

Omezení e-čtenáři

redakce 22.07.2013
info ikonka
Zdroj:

Při prohlížení letáků s nabídkou čteček elektronických knih jste jistě překvapeni výčtem schopností, které tyto přístroje čtenářům nabízí. Jsou ale tyto informace pravdivé? Pojďme se podívat pravdě do očí.

Vždy když se rozhoří spory mezi majiteli čteček s elektronickým inkoustem a majiteli tabletů s LCD displejem, kteří se čtečkám vysmívají nejčastěji, nejsilnějším argumentem majitelů tabletů je jednoúčelovost čteček. Zatímco na tabletu můžete (kromě čtení) i sledovat video, surfovat po internetu, a někdy dokonce i telefonovat, na čtečce s e-inkem lze prý jen číst knihy. Přestože lze v případě tabletu čtení čehokoliv delšího než dvě strany textu přirovnat k trhání zubů kovářskými kleštěmi, argumenty jejich majitelů proti čtečkám mají rozumnou logiku. Ačkoliv se totiž ceny nejlevnějších čteček pohybují již okolo dvou tisíc korun (těch podsvícených zhruba okolo dvojnásobku), za jednoúčelové zařízení to skutečně není nejméně.

Proti jednoúčelovosti ale mluví propagační letáky čteček e-knih, které obvykle nešetří superlativy. Zde uváděné seznamy funkcí mají málokdy méně než pět položek. Namlsaní uživatelé pak po koupi přístroje nad „funkcemi“ nevěřícně kroutí hlavou a jejich slzy skrápí luxusní kožená pouzdra. Jak je to tedy se schopnostmi čteček elektronických knih doopravdy?

To vám prozradíme v Chipu 8/2013.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme