Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Online databáze firem a živnostníků Merk.cz zdarma zpřístupňuje svoje API

redakce 15.10.2015

API rozhraní má zjednodušit práci uživatelům s webovými formuláři. 

Společnost Imper, provozovatel služby Merk.cz, uvádí na trh nové API rozhraní určené pro provozovatele webových služeb, e-shopů, aplikací pro chytrá zařízení či jiné systémy. Jeho funkce spočívá především v automatickém doplnění formulářových polí podle vyplněné e-mailové adresy nebo IČ společnosti. Formulář se tak stává plně integrovaným s databází Merk.cz, která konsoliduje údaje o firmách v ČR. Základní služba je zdarma.

API rozhraní má zjednodušit práci uživatelům s webovými formuláři. Často jsou totiž nuceni vyplňovat veškeré údaje o firmě manuálně. Díky implementaci tohoto řešení postačí vyplnění jednoho z údajů názvu společnosti nebo IČ a zbylá data, jako jsou DIČ, sídlo firmy nebo adresa webové prezentace, se vyplní automaticky z databáze firem Merk.cz. API je již integrováno s CRM Dynamic, Sugar CRM, Altrus CRM a dalšími. Provozovatelé webu pak ocení data pro segmentaci firem, které byly do formulářů zadávány, podle jejich velikosti, druhu podnikání, délky jejich existence, apod.

Na vyzkoušení a pro malé aplikace zdarma

Jednoduchý formulář s Merk API je možné si vyzkoušet zdarma na www.merk.cz. Použití zdarma je limitováno počtem vyplnění formuláře. Služba je zpoplatněna až po překročení 150 vyplnění za měsíc.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme