Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Online obchod Apple Store dorazil do Česka

redakce 19.09.2011

Apple Store konečně slouží i zákazníkům českým.

Nedávno bylo online Apple Store na několik hodin mimo provoz. To obvykle předznamenává nějakou větší změnu. Od neděle je dostupné nově pro Českou republiku, Maďarsko, Polsko a pro Spojené arabské emiráty. Apple Store lze tak nyní využívat z třiceti sedmi zemí světa.

Online Apple Store je pro zájemce o výrobky Apple velkým krokem kupředu. Jak pro počítače Mac, tak pro mnoho dalších výrobků umožňuje totiž konfiguraci na míru, a přímo se vám zobrazí výsledná cena. Dosavadní dovozci obvykle nabízeli — alespoň na svých webech — jen pevně dané sestavy, jež osobním potřebám nemusely vyhovět. (Například MacBook Pro 15″ anebo větší lze v Apple Store objednat i s displejem matným. Mac Mini nebo Time Capsule lze objednat s větším HDD, iPod s gravírováním, a tak podobně.)

Apple Store by také mělo být zárukou spolehlivého doručení i dalších služeb zákazníkům.

Pokud jde o ceny, zdá se, že v Apple Store jsou o několik málo stovek níže než u nejlevnějších dosavadních dovozců. Doručení je zdarma pro objednávky nad 2950 Kč.

Co do mezinárodního srovnání jsou ceny v českém Apple Store stejné jako v ostatních evropských zemích, například v Německu. Jsou ovšem vyšší než v Americe. Podílí se na tom nejen vydřidušské místní DPH, ale i jakási neviditelná, a srovnatelně velká taxa za to, že jsme v Evropě. Je pravděpodobné, že dílem pokrývá potřebnou lokalizaci produktů do místních jazyků.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme