Přejít k hlavnímu obsahu

Online Shield VPN

Martin Kučera 17.11.2018

Steganos Online Shield VPN anonymizuje vaše internetové připojení, pomůže vám s bezpečnějším surfováním i zpřístupněním regionálně omezených služeb. ("Plná verze - Chip 12/2018.")

Používání otevřených Wi-Fi sítí na veřejných místech není bezpečné. Se specializovanou aplikací bude vaše internetová komunikace opravdu soukromá.

Program Online Shield VPN má hned několik důležitých funkcí, které vám zajistí bezpečné a bezstarostné surfování na internetu. Předně dokáže internetovou komunikaci přesměrovat přes zahraniční, anonymní proxy servery, čímž vám umožní nejen surfovat anonymně, ale také využívat různé internetové služby, určené jen uživatelům z určitých regionů. Díky programu Steganos Online Shield VPN se tak dostanete například i k videoarchívům amerických televizních stanic nebo třeba k obsahu videoserveru Hulu. Další důležitou funkcí programu je ovšem také zašifrování přenášených dat 256bitovým AES algoritmem, takže můžete bezpečně surfovat například i v otevřených Wi-Fi sítích v kavárnách a na dalších veřejných místech. Aby toho nebylo dost, dokáže Steganos Online Shield VPN potlačit i zobrazování internetových bannerů a likvidovat sledovací cookies. Služba nabízí i klienty pro mobily a tablety s Androidem a iOS, které lze používat souběžně.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi aplikace Steganos Online Shield můžete po jednoduché registraci na internetu používat po dobu jednoho roku s měsíčním limitem objemu přenesených dat ve výši 5 GB  na 3 zařízeních (PC, Android/iOS). Běžná cena roční licence programu Steganos Online Shield pro 5 zařízení bez omezení objemu přenesených dat je kolem 1 300 Kč. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Po instalaci a aktivaci plné verze programu Steganos Online Shield je při jeho prvním použití nutné povolit instalaci virtuálního síťového ovladače, nezbytného pro vytvoření šifrovaného VPN tunelu k serverům provozovatele anonymizační služby. Po aktivaci zabezpečeného spojení zobrazí program i vaši novou IP adresu. V hlavním okně programu Steganos Online Shield můžete s pomocí přepínačů aktivovat funkce, které zrovna potřebujete. Po kliknutí na tlačítko s ikonou zeměkoule si můžete zvolit zemi pro přesměrování dat, resp. zemi, kde se chcete připojit k regionálně omezeným webovým službám. Aplikace Steganos Online Shield nenabízí mnoho uživatelských nastavení, ale můžete se například rozhodnout, že chcete program automaticky spouštět se startem Windows a třeba i rovnou aktivovat zašifrování a přesměrování internetového připojení. V nabídce nastavení najdete i odkazy na stažení mobilních variant programu.

Aplikace Steganos Online Shield VPN existuje rovněž ve variantách pro smartphony a tablety s operačními systémy Android a iOS. Velmi snadno ji najdete a instalujete z Obchodu Play nebo App Storu. Po instalaci použijte stejné sériové číslo, jako jste získali při registraci programu pro instalaci do počítače, a budete moci čerpat stejný měsíční limit bezpečného připojení k internetu. Také v mobilní verzi programu máte na výběr z celé řady zemí pro přesměrování internetové komunikace.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2018

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme