Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Oprava nestabilních Windows

redakce 18.09.2016

Příčin nestabilního operačního systému může být skutečně mnoho. Nejčastěji jsou ale na vině ovladače hardwaru a systémové soubory. A jak je opravit? 

Nejprve zkontrolujte, zda ovladače hardwaru nejsou zastaralé nebo poškozené. Otevřete nabídku »Start«, zde klikněte pravým tlačítkem myši na položku »Počítač« a z kontextové nabídky zvolte »Vlastnosti«. Poté v levém sloupci klikněte na »Správce zařízení« a v novém, stejnojmenném okně zkontrolujte, zda jsou u klíčových komponent aktuální ovladače. Zvolte například »Grafické adaptéry« a poté na položku s grafickou kartou klikněte pravým tlačítkem a zvolte »Aktualizovat software ovladače…«.

Je-li zde vše v pořádku, zkontrolujte, zda nechybí nebo není poškozen důležitý systémový soubor. Proto klikněte na tlačítko »Start« a do vyhledávacího pole zadejte »cmd«. Na vyhledaný program »cmd.exe« klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte »Spustit jako správce«. Pokud se přihlásíte pomocí účtu, který nemá oprávnění správce, budete ještě muset zadat odpovídající heslo. Nyní zadejte příkaz »sfc / scannow« a potvrďte jej stisknutím klávesy [Enter]. Vyčkejte do konce skenování. Jestliže program najde chyby, pak vás Windows vyzvou k vložení instalačního CD a nahradí poškozené soubory novými. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme