Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Osobní dvoudiskový cloud WD My Book Live Duo

redakce 18.01.2012

Společnost Western Digital uvádí na trh osobní dvoudiskové úložiště s funkcí cloudového přístupu k datům, možností vzdáleného přístupu z různých zařízení a RAID systémem.

Úložiště My Book Live Duo je kompatibilní s operačními systémy Mac a PC a při nastavení RAID1 neustále vytváří druhou kopii zálohy všech vašich dat v reálném čase. Polovina kapacity úložiště je vyčleněna pro ukládání dat a polovina je vyčleněna pro druhou kopii. I v případě selhání jednoho disku jsou data ochráněna, neboť jsou duplikována na druhém disku. Pro automatické zálohování v systému Windows lze využít zálohovací software WD SmartWare   pro platformu Mac lze využít pro ochranu dat zálohovací software Apple Time Machine.

Pokud uživatel preferuje před zabezpečením dat vyšší kapacitu disku, lze dvojici pevných disků nastavit do režimu, který se chová jako jeden velký disk. Výkon externího disku zajišťuje vestavěný procesor 800 MHz. My Book Live Duo je díky ethernetovému připojení rychlejší než tradiční USB 2.0.

My Book Live Duo je nyní dostupné v kapacitě 4 a 6 TB.

My Book Live Duo vytváří sdílené úložiště, ke kterému je přístup jak doma, tak kdekoli na světě pomocí bezpečného vzdáleného přístupu. Vzdálený přístup k diskům My Book Live a My Book Live Duo je možný z kteréhokoli počítače PC prostřednictvím webového rozhraní www.WD2go.com. Aplikace  WD mobile apps umožňuje přístup k datům z mobilních zařízení  iPad, iPhone, iPod touch či chytrých telefonů a tabletů se systémem Android.

My Book Live Duo navíc umožňuje načítat videa, fotografie a hudbu do jakéhokoli multimediálního přehrávače DLNA, jako je např. WD TV Live, přehrávač Blu-ray Disc, PlayStation 3, nebo Xbox 360s či chytré televize. Uživatelé mohou také přehrávat videa, hudbu či fotografie přímo z WD My Book Live Duo na přenosných zařízeních jako jsou tablety či chytré telefony prostřednictvím aplikace WD 2go.

My Book Live Duo je kompatibilní s Windows XP, Vista a Windows 7, Mac OS X Leopard, Snow Leopard, či Lion, a také se zařízeními s protokolem DLNA/UPnP.

My Book Live Duo úložiště typu osobní cloud  je k dostání prostřednictvím vybraných prodejců za doporučenou cenu: 4 TB EUR 519 a 6 TB EUR 629.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme