Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Panasonic HX-A500: první outdoorová přenosná 4K kamera

Michal Bareš 25.03.2014

Panasonic představil první přenosnou 4K 25p kameru. Model HX-A500 je vhodný i pro milovníky outdoorových aktivit a extrémních sportů. Lehká a kompaktní kamera je odolná proti vodě a prachu a lze ji pomocí volitelného příslušenství připevnit na tělo či helmu.

web-wearable-camcorder-hx-a500-slant-nahled

Panasonic HX-A500

Model HX-A500 je zajímavý kompaktními rozměry, nízkou hmotností (31g váží část s objektivem, 119g tělo kamery) a odolným provedením, díky němuž je vhodná i pro použití v náročných outdoorových podmínkách. Kamera je vybavena rychlým procesorem Crystal Engine Pro+, díky kterému dokáže kamera pořizovat 4K záznam rychlostí 25 snímků za sekundu (4násobné rozlišení Full HD).

Jelikož při sportovních aktivitách bývají nejrizikovějším místem každého videozáznamu rychlé akce, výškové změny a prudké pohyby, Panasonic vybavil model AX500 funkcí Level Shot, který vyrovnává prudké změny sklonu snímání. V kombinaci s optickým stabilizátorem je tak rozostření obrazu minimalizované na nejnižší možnou míru. Pro vášnivé sportovce bude určitě zajímavá i nová funkce pro zpomalenou analýzu pohybu, která umožní jednotlivé pohyby či údery analyzovat na třech rychlostních úrovních: 200 snímků za sekundu (848×480), 100 snímků za sekundu (1 280×720) nebo 50 snímků za sekundu (1 920×1 080).

Na těle kamery je 1,5palcový barevný LCD displej, který umožňuje kontrolovat kvalitu záznamu i v průběhu nahrávání. Nasnímaný záznam lze snadno přenést do mobilního zařízení, stačí je spárovat pomocí NFC a navázat přímé WiFi spojení (bez nutnosti připojení na lokální síť). Aplikace Panasonic Image App umožňuje video zaznamenávat a upravovat i na dálku, případně zážitky sdílet na sociálních sítích či je streamovat přes službu UStream.

 

Model HX-A500 je pro potřeby aktivních sportovců vybavený i doplňkovým příslušenstvím, které umožňuje připevnění na tělo, přilbu či jinou část výbavy. Zrovna tak je možné spojit obě jeho části (kameru a hlavní jednotku) do jednoho celku a natáčet tak jednou rukou. Voděodolné (do hloubky 3 metrů, max. 30 minut) a prachu odolné hands-free provedení kamery jí předurčuje k použití v jakýchkoliv podmínkách, kdy jde o bezpečnost uživatele, např. při lezení na skály, jízdu na kole či lyžování, al i samotného zařízení, které tak pokojně můžete svěřit do rukou dětem. V nabídce je i volitelné příslušenství v podobě nástavce na redukci okolního hluku, který oceníte zejména při jízdě na kole či motocyklu.

 

Technické specifikace:

 

HX-A500

  • Dual Body (jednotka s objektivem a tělo kamery jsou propojené kabelem)
  • obrazová kvalita  4K / 25 snímků za sekundu
  • 1.5"  LCD monitor (115 200 bodů)
  • WiFi
  • NFC
  • hmotnost  31g (jedn

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud