Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Panasonic představuje jeden z nejodolnějších 5“ tabletů

redakce 04.09.2014

Výkonné univerzální zařízení pro mobilní profesionály v sobě kombinuje výhody mobilního terminálu, chytrých telefonů a tabletů.

Zařízení Toughpad FZ-E1 (Windows Embedded 8.1 Handheld) a FZ-X1 (Android™) přinášejí to nejlepší z oblastí mobilních terminálů, chytrých telefonů a tabletů v odolném, snadno použitelném přístroji s dlouhou výdrží. Zařízení je tak ideální pro mobilní profesionály v oborech přepravy a logistiky, veřejném sektoru a záchranných složkách, komunálních službách, maloobchodu, výrobě a leteckém průmyslu.

15108304496-e1434c2840-z-nahled

Tyto malé nové přírůstky do rodiny zařízení Panasonic Toughpad jsou ve své třídě nejodolnější a nejvýkonnější a mají nejdelší výdrž. Jsou naší odpovědí na klíčové výzvy, před nimiž stojí podniky a organizace, které si přejí využívat maximálně mobilní pracovní zařízení,“ říká Jan Šplíchal, Marketing Manager ve společnosti Panasonic Computer Product Solutions. „Díky své odolnosti vydrží pád z výšky 3 m, odolávají extrémním teplotám a dokonce i ponoření do vody. Mají křišťálově jasný a snadno použitelný HD dotykový displej čitelný na přímém slunečním světle. Dále výkonný čtyřjádrový procesor Qualcomm, který si snadno poradí s moderními aplikacemi, nejširší paletu profesionálních možností konfigurace a dobu provozu v pohotovostním režimu 1 000 hodin. Díky baterii vyměnitelné za provozu s nimi lze pracovat v terénu tak dlouho, jak je potřeba.

Toughpad FZ-E1, využívající nejnovější operační systém pro handheld zařízení Microsoft Windows Embedded 8.1 Handheld, a Toughpad FZ-X1 s operačním systémem AndroidTM 4.2.2 představují významné rozšíření produktové řady Toughpad značky Panasonic, nejucelenějšího portfolia tabletů pro profesionální použití.

Odolný, zabezpečený, profesionální

Odolnost tabletů Toughpad FZ-E1 a Toughpad FZ-X1 vůči pádům z výšky až 3 m na beton překračuje požadavky vojenské normy MIL-STD-810G na odolnost. Obě tato zařízení jsou dokonale utěsněná proti pronikání prachu a vydrží ponoření do vody do hloubky až 1,5 m po dobu až 30 minut, čímž splňují požadavky na certifikaci stupně krytí IP68. Tato zařízení dokážou díky vestavěnému topnému tělesu pracovat při teplotách od –20 °C až po 60 °C a jsou testována na odolnost vůči nárazům, otřesům, vibracím, nadmořské výšce a extrémní vlhkosti.

Mezi početné unikátní profesionální funkce těchto zařízení patří odolný kapacitní dotykový displej s HD rozlišením (1280×720) a antireflexní vrstvou, čitelný na přímém slunečním světle, podporující ovládání 10 prsty, který lze používat i v silných rukavicích. Displej je vybaven funkcí detekce deště, která umožňuje ovládání jediným dotykem i za intenzivního deště. Kromě zadní kamery s 8 Mpx  a výkonnou přisvětlovací diodou a přední kamery s 1,3 Mpx jsou k dispozici další možnosti konfigurace, jako jsou integrovaná čtečka 1D a 2D čárových kódů a rozšiřující port, který umožňuje podnikům přizpůsobit zařízení potřebám svých pracovníků. Díky programovatelným funkčním tlačítkům lze zařízení snadno upravit pro přístup k oblíbeným aplikacím jediným dotykem.

Hlasové a datové funkce

Tablety Toughpad FZ-E1 a Toughpad FZ-X1 jsou prvními zařízeními v řadě Toughpad, která nabízejí hlasové funkce. Oba modely budou dostupné s hlasovými a datovými funkcemi v sítích 4G LTE, 3G a GPRS. Oba modely jsou standardně vybaveny integrovaným portem microUSB, bezdrátovým modulem Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, NFC modulem, samostatným GPS modulem a rozhraním Bluetooth v4.0 (třída 1). Integrovaná funkce vysoce přesného GPS je ideální pro profesionály v terénu, kteří potřebují navigaci do vozidla a funkce přesné lokalizace. Přesnost činí 2 až 4 m.

Čistá reprodukce hlasu

Pro zajištění snadné hlasové komunikace na pozadí hluku stavebních strojů nebo motorů jsou obě zařízení vybavena 3 mikrofony, které zajišťují inteligentní potlačení šumu, a dvěma předními reproduktory s ohromujícím výkonem až 100 dB. To zajišťuje srozumitelnou hlasovou komunikaci i na těch nejhlučnějších staveništích.

Špičková doba provozu na baterii až 14 hodin

Důležitým požadavkem kladeným na profesionální mobilní řešení je dlouhá doba provozu na baterii – baterie musí vydržet celou směnu. Tablety Toughpad FZ-E1 a Toughpad FZ-X1 zkonstruovány se záměrem posílit produktivitu pracovníků a proto jsou vybaveny baterií o kapacitě 6 200 mAh, která poskytuje až 14 hodin nepřetržitého přístupu k datům (zjištěno v testech provedených společností Panasonic). Funkce rychlého nabíjení umožňuje nabití na 50 % za přibližně 1 hodinu** a plné nabití za přibližně 3 hodiny. Funkce výměny baterie za provozu umožňuje rychlou výměnu vybité baterie za čerstvou bez vypnutí zařízení. Díky tomu lze zařízení používat prakticky nepřetržitě. Doba pohotovostního režimu s jednou baterií činí přibližně 1 000 hodin a doba hovoru 23 hodin.

Zařízení Toughpad FZ-E1 a Toughpad FZ-X1 jsou podporována širokou řadou příslušenství – k dispozici jsou pouzdra, poutka na ruku, držáky do vozidel a stolní kolébky, díky nimž lze tablet upevnit na oděv či kamkoli jinam, a vytvořit tak praktické řešení pro mobilní profesionály.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-X1 (verze se systémem Android) je dostupný okamžitě za cenu od 1 385 euro bez DPH.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-E1 (verze se systémem Windows Embedded 8.1 Handheld) bude dostupný od listopadu za cenu od 1 428 euro bez DPH.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme