Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Panasonic vylepšuje odolný tablet s Windows

Pavel Trousil 13.05.2014

Nejnovější tablet Panasonic Toughpad FZ-G1 je založen na procesoru Intel 4. generace a jako doplňkovou funkci nabízí výměnu baterie za provozu.

milit-c3-84r-01-107-39l-2bg1-web-nahled

Společnost Panasonic ohlásila uvedení nové verze svého odolného tabletu Toughpad FZ-G1, který pracuje s operačním systémem Windows. Tenký, lehký a odolný 10,1” tablet se systémem Windows 8.1 Pro je konstruován tak, aby splnil rostoucí poptávku podniků po specializovaných tabletech.

Nejnovější verze tabletu Toughpad FZ-G1 je založena na 4. generaci procesorů Intel Core. Procesor Intel Core i5–4310U vPro má sníženou spotřebu energie a je rychlejší zejména v grafických úlohách. Přináší také prodloužení doby provozu zařízení při napájení z baterie z 8 na 10 hodin (až 20 hodin s velkokapacitní baterií). Díky doplňkové vysoce výkonné baterii a možnosti výměny baterie za provozu nabízí nepřerušovaný non-stop provoz, který využijí mobilní pracovníci pracující na směny.

Toto zařízení je vybaveno GPS, která umožňuje mobilním pracovníkům a technikům v terénu určit místa, kde pracují. Modul u-blox 8 poskytuje kompatibilitu s GPS a GLONASS.  Datová komunikace je vylepšena a tablet podporuje standard 802.11ac.

Nový tablet Toughpad FZ-G1 je nyní vhodný také pro pracovníky, kteří potřebují ovládat dotykový displej v rukavicích. Toto zařízení využívá technologii panelu IPSα, která poskytuje jas 800 cd/m².

Rodina tabletů Toughpad je konstruována tak, aby plnila stejné standardy odolnosti jako řada notebooků Toughbook. Odolný tablet Toughpad FZ-G1 má hodnocení MIL-STD-810G a ochranu proti prachu a vodě podle IP65.

Tablet FZ-G1 je standardně vybaven přední webovou kamerou HD 720p a vylepšenou zadní kamerou 5 Mpx nebo 8 Mpx s možností trojitého blesku.

Díky konfigurovatelným portům USB 2.0, microSDXC, True Serial, LAN, GPS, čtečce čárových kódů a volitelné integrované čtečce čipových karet lze zařízení konfigurovat tak, aby odpovídalo stanovenému účelu. Standardním vybavením jsou funkce USB 3.0, Bluetooth 4.0, HDMI a bezdrátové sítě Wi-Fi.

Aby mohli být pracovníci v terénu neustále ve spojení se svou kanceláří, je tablet FZ-G1 vybaven konektorem pro duální externí anténu, kterým se mohou zařízení namontovaná ve vozidle připojit k anténě na střeše vozidla a rozšířit tak možnosti připojení v odlehlých oblastech.

Nejnovější verze tabletu Toughpad FZ-G1 přichází v Evropě do prodeje v červnu 2014. Maloobchodní cena standardního modelu se odhaduje na 2 169 euro.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme