Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Panoramatická kamera AXIS M3027-PV

redakce 18.05.2014

Axis představuje cenově dostupnou 360° panoramickou kameru vhodnou i pro venkovní instalace.

Společnost Axis Communications představila kompaktní a cenově atraktivní kameru AXIS M3027-PVE. Jedná se o fixní kopulovou kameru s 5megapixelovým senzorem, která umožňuje 360° nebo 180° panoramatické záběry na širokou oblast. Síťová kamera je odolná vůči vandalům (krytí IK10), má denní i noční režim a je určena pro vnitřní i venkovní instalace zejména v buticích, hotelích, restauracích nebo kancelářích.

m30-27pve-wall-angle-right-1308-hi-nahled

„Uvedením kamery AXIS M3027-PVE doplňujeme produktovou řadu diskrétních a cenově dostupných pevných kopulovitých kamer o model s 360° nebo 180° panoramatickým záběrem, jenž je vhodný i pro venkovní instalace. Zákazníkům, kteří jsou citliví na cenu, tím dáváme možnost kontrolovat prostor v širokém záběru pouze pomocí jediné kamery,“ řekl Erik Frännlid, ředitel produktového managmentu společnosti Axis Communications. „Kamera má dostačující kapacitu i pro inteligentní videoaplikace a podporuje celou škálu software pro správu videa, včetně bezplatného AXIS Camera Companion.“

Kamera AXIS M3027-PVE, nejnovější přírůstek v řadě kamer AXIS M30 –VE vhodných i pro venkovní použití, lze instalovat na strop, podhledy či pod přístřešky a získat tak pokrytí do úhlu 360°, nebo při montáži na stěnu do úhlu 180°. Kamera podporuje několik zobrazovacích režimů a deformovaný pohled sama koriguje tak, aby jej podávala jako horizontální panoramatický obraz, dvojitou panorama nebo zobrazení čtyř obrazů současně. Nabízí také mód zobrazení určitých oblastí, který uživatelům umožní digitálně otáčet, naklánět a přibližovat jednotlivé zóny. Odesílat lze současně několik streamů ve formátu H.264 a Motion JPEG. Nabízí také vstupně-výstupní porty pro připojení externích zařízení.

Kamery v řadě M30 jsou navrženy tak, aby jejich instalace byla co nejjednodušší. Podporují proto napájení přes datovou síť (Power over Ethernet – IEEE 802.3af ), čímž se eliminuje potřeba napájecích kabelů a snižují se náklady na instalaci.

Prostřednictvím platformy AXIS Camera Application Platform nabízí řada M30 podporu pro instalaci mnoha aplikací pro inteligentní videa. Díky slotu pro karty microSDHC je navíc možné uložit do paměti několik dní záznamu. Při použití lokálního úložiště spolu s bezplatným softwarem AXIS Camera Companion tak získají uživatelé snadný přístup ke vzdálenému sledování a správě videí až ze 16 kamer na jediném místě.

Kamera je podporována i dalším softwarem pro správu videa, včetně AXIS Camera Station, a také aplikacemi třetích stran prostřednictvím Application Development Partner programu společnosti Axis. Korekce deformací pohledů při záběrech 360º úhlu je podporována softwarem pro správu videí od společnosti Axis a i některých jejích partnerů. Kamera AXIS M3027-PVE podporuje standard ONVIF Profile S pro snadnější integraci kamerového systému.

AXIS M3027 – PVE už je dostupná prostřednictvím sítě prodejců za doporučenou maloobchodní cenu 15 980 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud