Přejít k hlavnímu obsahu

Password Manager 20

Martin Kučera 12.04.2020

Steganos Password Manager 20 je spolehlivý správce uživatelských jmen a hesel, stejně jako dalších citlivých údajů, uložených do šifrované databáze. ("Plná verze - Chip 05/2020.")

Vždy doporučujeme používat při registracích na webu silná hesla. Ta se ale těžko pamatují, takže se hodí, když si je bude někdo pamatovat za vás.

Steganos Password Manager bezpečně ukládá hesla, přihlašovací údaje, čísla karet a další citlivé informace, které můžete třídit do kategorií a vyhledávat v nich. Připraven je i generátor hesel a plovoucí okno pro pohodlné vkládání hesel do přihlašovacích formulářů na internetových stránkách. Používání správce hesel se vám vyplatí, jen si dobře ohlídejte hlavní heslo k vašemu trezoru. Do trezoru s hesly si můžete ukládat rovněž odkazy na vaše oblíbené internetové stránky, které nemají vidět ostatní uživatelé vašeho počítače.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Nová verze správce hesel Steganos Password Manager 20 přináší řadu vylepšení. Patří k nim především nové aplikace na správu hesel ve smartphonech a tabletech se synchronizací obsahu šifrované databáze prostřednictvím cloudových úložišť OneDrive, Disk Google a Dropbox. Prostřednictvím cloudu lze také synchronizovat obsah šifrované databáze správce hesel mezi více různými počítači.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows XP/7/8/10 (32/64 bit)
  • Android, iOS
  • Registrace do konce 05/2020

Plnou verzi programu Steganos Password Manager 20 v ceně 750 korun můžete po registraci a instalaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a budoucí aktualizace aplikace. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Při vytvoření nové šifrované databáze si Steganos Password Manager vyžádá vytvoření hlavního hesla. Toto hlavní heslo, k jehož vytvoření lze využít i vestavěný generátor hesel, může být uloženo i na USB flash disku, nebo jej může reprezentovat sekvence obrázků. V každém případě si zvolte bezpečné heslo (alespoň 8 znaků v kombinaci velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků) a dobře si jej uložte či zapamatujte. Pro rychlé vkládání přihlašovacích jmen a hesel na webových stránkách využívá Steganos Password Manager plovoucí okno s tlačítky na otevření internetové adresy v prohlížeči a snadné přetažení jména a hesla myší do příslušných políček přihlašovacích formulářů. Pro přístup k databázi hesel, synchronizované přes Dropbox či jiné cloudové úložiště, v mobilním zařízení, je třeba instalovat si aplikaci Steganos Mobile Privacy pro smartphony a tablety s Androidem či iOS. V nabídce vyvolané klepnutím na tlačítko s ikonou obláčku zvolte »Dropbox« a po přihlášení k vašemu účtu na Dropboxu aplikaci autorizujte.

Hlavní funkce správce hesel Steganos Password Manager můžete ovládat také prostřednictvím rozšíření pro internetové prohlížeče Chrome a Firefox. Nový Steganos Password Manager 21 se pak více soustředí na správu hesel a citlivého obsahu v mobilních zařízeních, takže výrazně zrychluje synchronizaci obsahu prostřednictvím cloudu a v mobilní aplikaci lze nově přehledně třídit hesla do kategorií. Ve verzi pro počítače má nyní Steganos Password Manager několik témat vzhledu uživatelského rozhraní.

DVD: Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2020


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme