Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

PayPal: jedna z oblíbených funkcí služby bude ukončena

Jiří Palyza 16.08.2021

Poskytovatel platebních služeb PayPal oznámil, že uživateli oblíbená služba MoneyPool bude k dispozici už jen několik týdnů. V listopadu bude ukončena. Správci finančních sbírek by si měli včas převést peníze na své účty.

Společnost PayPal končí s podporou služby »MoneyPool«. Informovala o tom v e-mailu zákazníkům a v příspěvku na svém blogu s názvem "Is PayPal closing Money Pools?". Uživatelé služby PayPal proto budou mít možnost vytvářet nové sbírky pouze do 30. září 2021.

Sbírky MoneyPools, vytvořené 30. září nebo o několik dní dříve, zůstanou aktivní ještě nejméně 30 dní.

Zákazníci služby PayPal mohli pomocí této funkce vytvářet virtuální peněžní sbírky. Takto se skupiny uživatelů skládali například na blížící se narozeniny některého z přátel nebo rodinných příslušníků, finanční sbírku pro různé typy pomoci nebo společné náklady na výlet.

Provozovatel platebních služeb nesdělil, proč se funkce pro vytváření společných sbírek »MoneyPool« ruší. V budoucnu půjde využít jiné služby, například »PayPal.me«. Ta by měla vzniklou mezeru vyplnit.

PayPal: co musí zákazníci, kteří moneypool využívají, nyní udělat

Pokud máte ve službě PayPal stále některou sbírku aktivní, není na řešení prozatím žádný spěch. Zbývající peníze můžete převést na svůj účet PayPal do 8. listopadu 2021.

K tomuto kroku ale o týden později přistoupí samotný PayPal. Dne 15. listopadu 2021, což je konečný termín pro uzavření služby sbírek (MoneyPool), budou všechny zbývající částky převedeny na účet PayPal, který náleží tvůrci sbírky.

Pokud byste potřebovali zachovat detailní přehled o jednotlivých příspěvcích do společné sbírky, budete si je muset zapsat ručně, nebo si včas vytvořit snímek obrazovky s detailním výpisem. Po 8. listopadu budou všechny záznamy o vytvořených sbírkách vymazány.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud