Přejít k hlavnímu obsahu

Perfektní zabezpečení Windows 10

redakce 10.12.2020

Ukážeme vám, jak zajistit, aby vaše Windows 10 nepřemohl žádný hacker ani malware

Chip 01/2021: Ve srovnání s předchozími verzemi nejsou Windows 10 z bezpečnostního hlediska vůbec špatná. Microsoft v posledních letech udělal hodně pro zlepšení zabezpečení svého operačního systému před kybernetickými útoky. Windows jsou ale i přesto systémem se spoustou starších problémů, které dnes uživatelům stále nabízejí velkou svobodu. Většina uživatelů systému Windows totiž nemusí bojovat se značnými omezeními, která například Apple implementoval do iOS. To je také jeden z důvodů, proč výrazně omezená, ale v zásadě o hodně bezpečnější verze Windows 10 S u uživatelů propadla. Jejím největším problémem je, že málokdo z potenciálních uživatelů by si chtěl zvyknout na to, že bude moci instalovat nový software pouze z obchodu Microsoft Store.

Aktuální verze operačního systému Windows 10 již nabízí mnoho funkcí na ochranu před nebezpečím z internetu. Patří mezi ně například moderní ochrana před malwarem, filtr SmartScreen pro blokování potenciálně nebezpečných webových stránek a neznámých souborů, Application Guard pro bezpečné procházení webu, ochrana před ransomwarem nebo šifrování disků funkcí BitLocker. Bohužel ne všechny tyto funkce najdete také ve verzi Windows 10 Home, určené pro domácí uživatele. Ve výchozím nastavení je navíc aktivována pouze část z bezpečnostní výbavy Windows 10. To ale můžete snadno napravit několika kroky k většímu zabezpečení počítače.

Začneme odstraněním zbytečností, které mohou představovat slabé místo zabezpečení, a pak nasadíme a nakonfigurujeme nové bezpečnostní nástroje. Přečtěte si článek v Chipu 01/2021.

Obsah: Všechna témata Chipu 01/2021


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme