Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Pevný disk s nabíjecím portem pro iPad

redakce 03.08.2011

Nový pevný disk Iomega Mac Companion nabízí uživatelům počítačů Mac 2 či 3 TB prostoru, rozbočovač USB 2.0, dva porty FireWire 800 a balík Iomega Protection Suite se softwarem.

Iomega oznámila uvedení nového zařízení Iomega Mac Companion Hard Drive, rychlého vysokokapacitního stylového stolního pevného disku určeného pro počítače se systémem Mac. Disk je vybaven výkonným nabíjecím portem USB například pro iPad, iPhone a iPod (poskytuje proud 2,1 A). Dále také nabízí různá počítačová rozhraní pro připojení periferních zařízení jako tiskárna či další externí úložiště.
Nový Iomega Mac Companion Hard Drive, nabízený s 2 TB a 3 TB kapacitou, používá rychlý 3,5palcový pevný disk pracující na 7200 otáčkách za minutu, který je díky naformátování na souborový systém HFS+ po vybalení kompatibilní s počítači Mac. Díky svým kompaktním rozměrům Mac Companion Hard Drive nezabírá téměř žádné místo a nepřekáží, naopak je možné jej umístit na základnu počítače Apple iMac nebo na monitor Apple.
Tento stylový disk nabízí dva porty FireWire 800, jeden port USB 2.0 a navíc i dvouportový integrovaný rozbočovač USB 2.0, který umožňuje připojení zařízení jako je tiskárna či další externí úložiště. Ukazatel kapacity informuje uživatele o přibližném volném místě k uložení dat. Čtyři LED indikátory na čelní straně disku ukazují, kolik z jeho celkové kapacity je již zaplněno soubory. 2TB model stojí 5 490 Kč a 3TB model 8 290 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme